Ви тут:

Литва прийняла на лікування двох полтавських учасників АТО

Приліт українських поранених військових і добровольців до Литви (фото – Irmanto Gelūno, 15min.lt)
Приліт українських поранених військових і добровольців до Литви (фото – Irmanto Gelūno, 15min.lt)

9 січня 2015 року літаком Збройних Сил Литви семеро поранених під час антитерористичної операції українських військовослужбовців та добровольців вилетіли з України до Литви на лікування і реабілітацію (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/i-lietuva-atskraidinti-dar-7-suzeisti-ukrainos-kariai-784-477606?cf=df).

Двоє з цієї сімки – полтавці, які направлені разом з Володимиром Гамарником (м. Ромни, Сумська область) до цивільних лікувальних закладів Литви. Інші четверо з Дніпропетровська – до одного з Друскінінкайських реабілітаційних центрів.

Один з полтавців, які будуть проходити реабілітацію у Литві, попрохав не називати своє ім’я і не використовувати фото з ним. Другий наш земляк – «кіборг», відео (https://www.youtube.com/watch?v=55_wtYx55FM) з обстрілом якого побачило майже мільйон людей (судячи з переглядів), – Віктор Трофименко .

Цих чоловіків до Києва проводив засновник литовського Фонду «Унія 1219» Волдімарас Ажубаліс. Транспорт для поїздки хлопців до Києва надав Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Полтавський Батальйон Небайдужих).

Перед відльотом поранені прибули до Посольства Литовської Республіки в Україні, де зустрілися з Тимчасовим Повіреним у справах Литовської Республіки в Україні Гвідасом Кєрушаускасом і радником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Борисом Трейгерманом.

Військовослужбовці і добровольці дякували Урядові Литви за надану можливість поїхати на лікування. Борис Трейгерман висловив слова подяки від Дніпропетровської ОДА за активну допомогу від Литви не лише у лікуванні постраждалих, але й у наданні гуманітарної допомоги й у направленні дітей із зони АТО на навчання до Литви.

Цього разу поранені у зоні АТО воїни відправились на лікування до Литви після візиту до Дніпропетровська і Полтави головного військового лікаря Міністерства охорони краю Литви та представників Міністерства охорони здоров’я Литовської Республіки у грудні минулого року  на запрошення кандидата в Почесні Консули Республіки Литва в Україні Петра Крайсвітнього.

Голова Фонду «Унія 1219» Фелікс Кутка прийняв естафету подальшого шефства над полтавськими пораненими в Литві.

У 2014 році Литва з Урядового резерву оплатила лікування 43 українців: військових, а також цивільних, які постраждали під час подій на Київському Майдані. Уряд Литовської Республіки у 2015 році вирішив продовжити програму лікування і реабілітації постраждалих українців.

Поранені вдячні раднику Міністра охорони здоров’я Литовської Республіки Арвідасу Скрупскасу, головному військовому лікарю Міністерства охорони краю Литви Гінтаутасу Беркевічюсу та всім працівникам Посольства Литовської Республіки за можливість вирушити на лікування до цієї країни.

Роман Повзик

Перейти до вмісту