Ви тут:

Фортепіанний відділ Лубенської музичної школи відзначив 60-річчя

2 14-

Нещодавно у концертній залі музичної школи відбувся ювілейний концерт з нагоди 60-річчя творчого шляху фортепіанного відділу Лубенської музичної школи.

Дирекція, викладацький і учнівський колективи радо зустрічали батьків, випускників минулих років, ветеранів педагогічної ниви і гостей у затишній залі, В залі, з якою у всіх пов’язані різноманітні почуття: хвилювання, згадки, перші успіхи і визнання. Цьогоріч  школа відсвяткувала 60-річний ювілей з моменту її заснування. Разом  з відкриттям музичної школи розпочав свою роботу і фортепіанний відділ. У різні роки його очолювали  Олена Володимирівна Миронець, Людмила Володимирівна Скожевнікова, Олена Анатоліївна Чигріна. Нині відділом керує Любов  Михайлівна Потоцька.

Ось уже 60 років поспіль викладачі допомагають дітям розкривати свій музичний талант і надають можливість побачити чудову творчу дорогу в світ музики. Справа, якій педагоги присвятили себе, вимагає міцних професійних знань, які направлені на розвиток творчих здібностей і талантів  учнів, на прагнення зберегти традиції вітчизняної виконавської школи.

За цей час грі на фортепіано навчились багато учнів, а значна частина їх продовжила навчання у вищих музичних навчальних закладах. 13 викладачів з чотирнадцяти, які зараз працюють на фортепіанному відділі, – це випускники Лубенської музичної школи. Для них школа була і залишається другою домівкою. Ці люди дарують своїм учням тепло, доброту, час і досвід, а головне – любов до мистецтва. Викладачі фортепіанного відділу працюють концертмейстерами на оркестровому відділі, відділі народних інструментів та сольного співу. Разом з учнями вони, крім навчального процесу, беруть участь у конкурсах різних рівнів, де демонструють високий професійний рівень та майстерність. Зараз на відділі навчається 164 учні.

Першим викладачем школи по класу фортепіано була Галина Кузьмівна  Ханінова, а однією з перших учениць – Людмила  Іванівна Гайворонська, яка й до цього часу викладає в школі. Гордістю фортепіанного відділу є Тетяна Ханінова, заслужена артистка Російської Федерації, працювала у Москві викладачем Російської академії музики ім. Гнєсіних. Зараз Тетяна Ханінова – концертмейстер відомого артиста-балалаєчника Андрія Горбачова, з яким успішно гастролює різними країнами світу.

Учні, випускники минулих років  і викладачі підготували цікаву і змістовну концертну програму. Звучала музика А.Лавіньяка, В.Гавриліна, Б.Печерського, П.Чайковського, Д.Мійо, Я.Степового, Х.Міягави, С.Рахманінова, М. Таривердієва, Ф.Шопена, Л.Ревуцького, Р.Глієра, Ж.Дакена, О.Циганкова.

Вразили своєю майстерністю випускники минулих років Людмили Самойленко, а нині – студенти Харківського Національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського й Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Андрій Гребінник та Костянтин Кишкань. Продемонстрували виконавську майстерність й випускник Олени Гулакової, нині студент мистецько- педагогічного факультету Уманського педуніверситету Роман  та випускниця класу викладача Ірини Гордієнко Ульяна Чабукіані.

Сьогодні у школі на фортепіанному відділі навчається багато талановитих дітей, які продемонстрували присутнім у залі глядачам віртуозну гру і позитивні емоції: учні викладача Людмили Самойленко Євгеній Черненко, Юлія Остапенко, Єлизавета Кумонок, Артем Бишевич, Олександр Кононенко, Віталій Кольвашенко (викладач – Маргарита Фіцик), вихованці Олени Гулакової Ілона Василенко, Анастасія Боженко, Анна Латуіль, Шушан Кочинян, Віталій Сень (клас викладача Любові Потоцької),  учні викладача Олени Чигріної Валерія Черниш, Сергій Васільєв, Сніжана Німич,  Катерина Сидорчук (клас викладача Ірини Гордієнко).

На ювілейне свято були запрошені ветерани, які багато років пропрацювали у музичній школі і виростили цілу плеяду музикантів. З піснею-привітанням В.Добриніна «Не забывайте друзей» до них звернувся  ансамбль викладачів у складі Сергія Дуди, Ольги Грицун, Олени Гулакової, Оксани Касяненко та Валерія Данилка.

Яскраво  виступили й викладачі: фортепіанний квартет у складі Людмили Самойленко, Ольги Грицун, Олени Гулакової, Любові Потоцької та фортепіанний дует у складі Оксани Касяненко та Ірини Гордієнко. Привітати колег прийшли ансамбль сопілкарів з незмінним  керівником  В’ячеславом Мисником і ансамбль «Рондо»(керівник – Віра Федченко).

З нагоди святкування 60-річного ювілею фортепіанного відділу до присутніх звернувся директор школи Іван Іванович Любич. За високу майстерність, професіоналізм, активну пропаганду музичного мистецтва викладачі фортепіанного відділу нагороджені грамотами і подяками дирекції музичної школи та управління культури і мистецтв виконавчого комітету Лубенської міської ради.

За матеріалами Лубенської міської ради.

Перейти до вмісту