Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Європейські партнери допоможуть полтавським селам вирішити проблему утилізації сміття

пиПроект Німецького товариства GIZ “Реформа управління на сході України” допоможе трьом селищним радам Полтавського району вирішити проблему збору та утилізації сміття.  

“Ми обрали п’ять проектів з 19, від різних громад області. Серед них проект Ковалівської сільської ради. Ці проекти отримали можливість співфінансування від Проекту  GIZ. Наразі ми проводимо робочі зустрічі з учасниками проектів, щоб обговорити подальші кроки. Також у нас працюють експерти, які надаватимуть практичні поради”, – сказав керівник Проекту Тарас Журавель.

Як зазначив Журавель, основним критерієм відбору проектів, було співфінансування самих громад, і відсоток цього співфінансування має бути досить високим.  Громади обрали ті теми, які  наболілими. Найбільш актуальний виявилася проблема утилізації сміття.

За словами голови Ковалівсько сільської ради Олександра Бублика в рамках проекту придбають близько 150 сміттєвих баків та майданчики під них. Цієї кількості вистачить на три сільські ради: Куликівську, Новоселівську та Ковалівську.

Обслуговуватиме ці населені пункти комунальне підприємство “ Красиве село”, яке було створене в 2011 році.

“Наразі Ковалівська сільська рада має близько 100 сміттєбаків. Вартість послуг для населення становить 4,80 грн в місяць. Однак договори уклали лише 60% населення. Завдяки Проекту ми зможемо вирішувати проблему збору та утилізації сміття”, – сказав Бублик.

Проект отримає співфінансування від  GIZ 20 тис євро, по 10 тис. грн дає Куликівська та Новоселівська сільськіради, 500 тис грн – Ковалівська сільська рада.
Також Бублик зазначив, що завдяки комунальному підприємству “Красиве село”, протягот 3-х років вивезли 300 камазів несанкціонованого сміття.

Нагадаємо, 22 жовтня з підписання тристоронньої угоди між Німецьким товариством міжнародного співробітництва ( GIZ), Полтавською ОДА та обласною радою розпочата реалізація в Полтавській області проекту “Реформа управління на сході України”.
Читайте також, на Полтавщині впроваджують Проект Німецького товариства GIZ “Реформа управління на сході України”

Перейти до вмісту