Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Доля кобеляцьких дитсадків ще не визначена

62317964

Як відомо, з 1 січня набули чинності зміни до Бюджетного кодексу України, за якими дошкільні заклади та заклади культури переходять від сільських, селищних і міських рад міст районного значення до відділів освіти районних державних адміністрацій та фінансуватимуться відповідно з районних бюджетів. Ці бюджетні новації призвели до певного колапсу у нашій державі. Місцеві ради вже не можуть утримувати дитсадки і клуби, бо позбавлені відповідних доходів до своїх бюджетів, а районні відділи освіти та відділи культури ще не готові утримувати ці заклади через низку організаційно-правових та бюджетно-фінансових проблем і неузгодженостей.

 Для  вирішення конфліктних ситуацій та «зглажування гострих кутів» у надскладному процесі передачі повноважень від місцевих рад базового рівня до відділів районного рівня Верховна Рада України 15 січня ухвалила ще одні зміни та уточнення до Бюджетного кодексу. Законодавці дозволили (точніше – вказали) у 2015 році сільським, селищним і міським радам міст районного значення продовжити утримання вищезгаданих закладів, пообіцявши для цього відповідні субвенції з районних бюджетів.

Про це повідомили в прес-службі Кобеляцької міської ради.

Якщо в більшості районів України через страх тупикової ситуації ще ніхто і нічого не робив, аби діти були нагодовані і у теплі, а вихователі своєчасно одержали зарплату, то у Кобеляках ситуація інакша. Відділ освіти Кобеляцької РДА вже забрав у міської ради базу даних про заробітну плату працівників обох міських дитсадків та готує виплату їм авансу за січень вже наступного тижня. Із закупівлею продуктів харчування складніше. Освітяни не можуть так відразу укласти договори з постачальниками, бо для цього необхідно провести цілу низку тендерів. Так само і з енергоносіями.

            У понеділок, напередодні сесії Кобеляцької районної ради, відбудеться нарада керівників сільських, селищної і міської громад та керівників райдержадміністрації, райради, фінуправління, відділу освіти. Вирішуватиметься питання як далі бути: жити по-новому чи все ж таки по-старому?! Далі буде.

Система Orphus Поделиться на fb