Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чорнухинські рятувальники роз’яснили громадянам правила пожежної безпеки у побуті

З метою запобігання виникнення пожеж через людський фактор, співробітники Головного управління ДСНС України у Полтавській області щодня проводять профілактичні рейди по житловому сектору області. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

Сьогодні співробітники Чорнухинського районного сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області провели профілактичний рейд по житловому сектору смт Чорнухи,  під час якого розповіли мешканцям селища про оперативну обстановку пов’язану із пожежами, роз’яснили вимоги пожежної безпеки, нагадали основні правила пожежної безпеки у побуті та вручили тематичні листівки.

«Дотримуйтесь правил пожежної безпеки у побуті. Не перевантажуйте електромережу, слідкуйте за справністю пічного та газового опалення. Однією з найпоширеніших причин є необережне поводження з вогнем під час паління у ліжку. Тож пам’ятайте, що така згубна звичка може закінчитися великою трагедією. Не дозволяється застосовувати для опалення приміщення нестандартне – саморобне електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання, користуватися пошкодженими електророзетками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування», – наголошували рятувальники.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що у разі виникнення пожежі, необхідно негайно повідомити про це оперативно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому слід чітко назвати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище, сповістити, що саме горить. Також, потрібно негайно евакуювати з приміщення дітей та людей похилого віку, пересуватися слід швидко, оскільки кисню більше біля підлоги, до виходу краще повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною. Гасити полум’я слід первинними засобами пожежогасіння: водою, піском, товстою зволоженою тканиною (ковдрою, килимом), вогнегасником. Також, необхідно вимкнути електрику, щоб уникнути ураження електрострумом. Не відчиняйте вікна, щоб не живити пожежу притокою кисню!

Система Orphus Поделиться на fb