Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Унітарна форма державного устрою найбільш прийнятна для України — Чабановський

Останнім часом державними та недержавними інституціями Російської Федерації, окремими силами всередині країни актуалізовано тему федералізації України та проводиться відповідна підривна робота, передусім в інформаційному просторі. Тож, враховуючи актуальність даної тематики, у Полтавській облдержадміністрації, 24 грудня, провели засідання круглого столу на тему: «Унітарність як оптимальна форма державного устрою України».

У обговоренні взяли участь: заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Роман Чабановський, науковці полтавських вишів, практики та громадськість.

На думку Романа Чабановського, проблема федералізації, яку нині так часто обговорюють, – штучна і не має чіткого обґрунтування.

«Тема, яку ми сьогодні піднімаємо – надактуальна, оскільки інформаційна війна є однією із складових протистояння нашої держави проти агресора. Наше завдання зараз озвучити ті тези, які будуть сприяти зміцненню нашої держави, а не навпаки. Унітарний устрій – найвища форма організація держави. Це свідчить про те, що держава єдина, відсутні міжнаціональні та міжетнічні конфлікти. До такої форми устрою Україна прийшла природним шляхом, тому змінювати щось нема ніяких підстав», – говорить він.

З такою думкою погодилися і наступні доповідачі. Так, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного управління і права Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Тетяна Паутова зауважила, що передумов для переходу від унітарної форми організації держави  до федералізації не бачить.

«Щоб змінити форму державного устрої потрібні якісь конкретні передумови. Наприклад, історичні… Україна – це єдина країна, яка не потребує таких рішучих змін», – переконана  Тетяна Паутова.

Про те, що проблема федералізації надумана і штучна говорила й завідувач кафедри правознавства Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Карина Пивоварська. Вона пояснила, що з правової точки зору, жодних підстав для хвилювання не має.

«Унітарний статус України закріплено статтею 2 Розділу І Конституції України. Правом ініціювати зміни цього Розділу наділені Президент України або не менш як 2/3 від конституційного складу Верховної Ради. Ухвалювати такі зміни теж має конституційна більшість Верховної Ради – із затвердженням на Всеукраїнському референдумі (стаття 156 Основного Закону),  який призначає Президент України», – сказала вона.

Стосовно ж основного аргументу, який наводять прихильники федералізації, Роман Чабановський пояснив: «Відбувається заміна понять. Більша фінансова автономія регіонів, якою прикриваються федералісти, закладена в сучасних реформах. Курс на децентралізацію, який ми обрали, дає фінансову незалежність на місцях. При цьому не потрібно докорінно змінювати законодавство».

Круглий стіл організовано Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Система Orphus Поделиться на fb