У полтавських бібліотеках вшанували гетьмана Данила Апостола та завершили виставки малюнків “Пам’ятай свій рід”
У полтавській бібліотеці № 2 для дорослих (завідуюча – Маргарита Бжикян) відбулася зустріч «Сторінки історії. Гетьмани України» учнів 10-го класу загальноосвітньої школи № 2 з краєзнавцем Романом Волошиним.
29 грудня виповнилося 360 років від дня народження Українського гетьмана Данила Апостола. Старшокласники дізналися про життя й діяльність нашого земляка, котрий до гетьманування більше чотирьох десятиліть був миргородським полковником. Слухачів привітали учні дитячої музичної школи № 3 імені Бориса Гмирі Ілля Ареф’єв, Валерія Вишняк та Захар Корнішов. Вихованці старшого викладача Світлани Підгорної виконали урочисті композиції на акордеоні. Бібліотечний урок організували обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» та громадський Шевченківський комітет (голова – Валентина Шемчук) і Спілка екскурсоводів Полтавщини (голова – Тамара Кулинич).
Десятикласники та краєзнавці оглянули останню в цьому році Х виставку «Пам’ятай свій рід. Пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні», котра розпочалася в минулому місяці в бібліотеці сімейного читання № 3 (завідуюча – Наталя Онищенко) зустріччю учнів загальноосвітньої школи № 37 із настоятелем Свято-Троїцької парафії Української Греко-Католицької Церкви отцем Юрієм Кролевським. На виставці представлені малюнки учасників І – Х одноіменного обласного конкурсу, заснованого 2005 року громадськими об’єднаннями – Товариством політичних в’язнів та репресованих (голова – Володимир Гнітько), асоціацією «Громадянське суспільство» (голова – Володимир Степанюк), відділенням МО «Жіноча громада» (голова – Валентина Шемчук). «Експоновані на виставках у філіях міської ЦБС малюнки учнів загальноосвітніх та мистецьких шкіл Полтави й майже всіх районів Полтавщини були 2006 року опубліковані в каталозі «Пам’ятай свій рід» та представлені глядачам рідного міста, сіл і містечок нашої області, Української столиці, Батурина і Львова, Берліна і Мюнхена, – зауважила заслужений працівник культури України Валентина Шемчук. – Такі розповіді про Геноцид українців голодом, вчинений сталінським режимом, які ми, зокрема, читаємо в книзі нашого земляка Івана Коломийця «Спогади однієї родини», нехай більше ніколи не почують українські діти із уст своїх рідних, не почують нічиї діти й ніде. А наше і трагічне, і велике минуле знову народило Героїв сьогодення в боротьбі за гідність на Українському Майдані і в протистоянні російській окупації на східних кордонах країни і народить гідну державу і її справжніх патріотів. Ця віра наснажує нас».