Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили залучення інвестицій у проекти з альтернативної енергетики

Сьогодні, у рамках виконання Проекту USAID “Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород” у Полтаві відбулося засідання круглого столу “Створення ринкових умов для залучення приватних інвестицій у проект заміщення природного газу альтернативними та поновлювальними джерелами енергії на основі державно-приватного партнерства”. 

Під час круглого столу інвесторам представили пілотний проект з реконструкції газової котельні зі встановлення біоволокна на соломі. Крім того, учасники заходу розглянули питання форм та моделей залучення приватних інвесторів при реалізації біоенергетичних проектів, визначили найефективніші інструменти залучення приватних інвестицій. Ознайомилися із іноземним досвідом заміщення природного газу.

“У такий непростий для України час питання енергетичної незалежності є життєво важливим. Але для втілення проектів із альтернативної енергетики необхідні кошти, яких сьогодні у держави не вистачає. Тому необхідно залучати кошти приватних інвесторів. Міжнародний досвід свідчить: найефективнішим інструментом залучення приватних інвестицій у сферу заміщення природного газу альтернативними та поновлювальними джерелами енергії, є державно-приватне партнерство. ДПП — це механізм, коли держава через органи місцевого самоврядування забезпечує підтримку інвесторові, зберігаючи за собою право власності на об’єкти інфраструктури, а інвестор управляє цими об’єктами та здійснює необхідні капіталовкладення. Ми впевнені, що реалізація Проекту USAID у Миргороді започаткує системний підхід до сталого переходу на місцеві види палива та заміщення природного газу”, – розповів керівник Проекту, виконавчий директор ВБО “Інститут місцевого розвитку” к.е.н., доцент Руслан Тормосов.

Круглий стіл став майданчиком з обміну досвідом та надав можливість усім учасникам не лише продемонструвати готовність до співпраці в рамках ДПП, але й зробити конкретні кроки для реалізації спільних проектів із “зеленої” енергетики.

Система Orphus Поделиться на fb