Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сухопутні війська Збройних Сил України – основний щит територіальної цілісності України.

Згідно з Указом Президента України від 18 жовтня 1997 року «враховуючи заслуги Сухопутних військ України, як найбільш чисельного виду Збройних Сил України в забезпеченні обороноздатності держави» встановлено свято – День Сухопутних військ України, яке відзначається щорічно 12 грудня.

За своїм призначенням та обсягом покладених завдань, Сухопутні війська України відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функцій як у мирний, так і в воєнний час. За чисельністю вони складають майже половину Збройних Сил України. На сьогоднішній день до складу Сухопутних військ входять: механізовані і танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об’єктів, діють у складі морських і повітряних десантів. Ракетні війська і артилерія — головний засіб дальнього вогневого ураження в Сухопутних військах. Армійська авіація є найбільш маневреним родом Сухопутних військ, призначеним для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою.Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ на озброєнні яких знаходяться ефективні зенітні ракетні та зенітні артилерійські системи і комплекси, які характеризуються високою швидкострільністю, живучістю, маневреністю, здатністю діяти за будь-яких умов сучасного загальновійськового бою.

Сьогодні Сухопутні війська, як і всі Збройні сили України, переживають непростий період відновлення боєздатності.

Уряд вбачає своїм невідкладним завданням дбати про професійну підготовку Сухопутних військ, їх мобільність, належне озброєння, матеріальне забезпечення, спроможність виконувати покладені завдання. Попри всі негаразди воїни механізованих і танкових підрозділів, протиповітряної оборони, спеціалісти частин забезпечення, ракетники і артилеристи у повсякденній службі демонструють зразки вірності військовій присязі, гідно продовжують славні традиції мужніх захисників і визволителів Української землі. Військові комісаріати теж структурно входять до складу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Сухопутні війська на даний час переживають своє друге народження (після створенння у 1991 році). На ремонтних заводах відновлюється військова техніка, яка знята з тривалого зберігання, на всіх полігонах проходить бойове злагодження підрозділів, формуються нові військові частини та отримують завдання по захисту нашої держави.

Героїчні вчинки воїнів-танкістів їх самопожертва відома на всю країну. Подвиги та відвага артилеристів, які дають гідну відповідь на обстріли території України, стримують агресію ворога. Воїни-спецпризначенці довели свою високу професійність та тримають у постійній напрузі противника. Незважаючи на безповоротні втрати особового складу і військової техніки, Сухопутні війська впевнено стоять на визначених позиціях і незважаючи на нелегкі умови спроможні, як ніколи виконати своє призначення по захисту територіальної цілісності.

Тисячі воїнів призваних за мобілізацією з Полтавщини щодня ризикуючи життям в складних умовах, проявляючи героїзм виконують завдання в зоні АТО. Внесок військовослужбовців Сухопутних військ у захист територіальної цілісності країни та героїзм, проявлений при цьому, неодноразово відзначався відповідними Указами Президента України-Головнокомандувача Збройних сил України, нагороджений орденам «За мужність», «Богдана Хмельницького» та іншими.

Сухопутні війська на даний час потребують професійних військових, танкістів, артилеристів, воїнів-спецпризначенців. Набір здійснюється через військові комісаріати Полтавщини, після проходження медичного огляду та вивчення особистих документів шляхом укладання з військовою частиною короткострокового контракту.

В День професійного свята хочеться побажати військовослужбовцям, працівникам та ветеранам Сухопутних військах Збройних Сил України військової вдачі, здоровя, злагоди у сімях та миру нам всім.

Заступник військового комісара по роботі з особовим складом – начальник відділу по роботі з особовим складом та громад кістю

підполковник Е.М.БОРОДАЙ

Система Orphus Поделиться на fb