Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Миргородські рятувальники розповіли громадянам правила пожежної безпеки у побуті

Учора співробітники Миргородського районного відділу ГУ ДСНС України у Полтавській області провели профілактичний рейд по житловому сектору м. Миргород,  під час якого розповіли мешканцям міста про оперативну обстановку пов’язану із пожежами, роз’яснили вимоги пожежної безпеки та нагадали правила і способи гасіння пожежі. Про це повідомили в УДСНС України у Полтавській області.

«Якщо загорілася звичайна річ, вогонь можна просто затоптати, залити водою, засипати піском чи накрити пожежним покривалом, замість якого можна використати килим, ковдру, пальто, але в жодному разі не те, щовиготовлено із синтетичних матеріалів. Найчастіше пожежі гасять водою. Для цього найкраще підходить звичайне або пожежне відро. Якщо ж загорівся електроприлад, наприклад, телевізор, його не можна одразу гасити водою, адже це призведе до ураження електричним струмом. Треба спочатку від’єднати електроприлад від напруги. Легкозаймисті рідини, наприклад, бензин також не можна заливати водою. Вони легші за воду, і якщо на рідину вилити воду, вона спливе на поверхню і продовжуватиме горіти, поширившись по всій поверхні. Вогонь можна загасити засипавши землею, піском, у крайньому разі, навіть, пральним порошком. Спочатку треба засипати краї, а потім – середину. Найефективнішим із первинних засобів пожежогасіння є вогнегасник!», – зазначали рятувальники.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що у разі виникнення пожежі, необхідно негайно повідомити про це оперативно-рятувальну службу за телефоном 101, при цьому слід чітко назвати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище, сповістити, що саме горить. Також, потрібно негайно евакуювати з приміщення дітей та людей похилого віку, пересуватися слід швидко, оскільки кисню більше біля підлоги, до виходу краще повзти, закриваючи обличчя вологою тканиною.

Система Orphus Поделиться на fb