Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівництво Полтавщини зустрілося з директором Швейцарської агенції розвитку та співробітництва

Сьогодні перший заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло та перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко зустрілися з директором Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні паном Гвідо Белтрані. Під час зустрічі обговорили питання реалізації Українсько-Швейцарського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO в Полтавській області.

Цей Проект — це інструмент для того, щоб передавати повноваження, як владні, так і комунальні, на місця – територіальним громадам. Попередньо ми визначили 10 переможців — учасників цього проекту. Кожен із них отримає гранд у розмірі 300 тис. грн. У першу чергу, розглядалися проекти з водопостачання малих міст та селищ. Щоб отримати цей гранд громаді необхідно зібрати 40% від вартості проекту, 20% повинна дати місцева влада. Цей проект працює в Україні із 2007 року. Він реалізувався лише у трьох областях, а наразі стартує і на Полтавщині. Участь у цьому проекті брали 25 громад. Ми визначили пріоритети по 10 громадах. Тут не головне гроші, цей проект — це інструмент для того, щоб люди на місцях дійсно розуміли, що ті проблеми, які у них виникають — це їхні проблеми, і не прийде ніхто із влади, з-за кордону їх вирішувати”, – розповів Олег Пругло.

За його словами, проект почнуть реалізувати у 2015 році, він розрахований на 2 роки. Наразі іде технічна підготовка до реалізації.

“Нам, як обласній владі, потрібно знайти кошти на співфінансування цього проекту. Ми повинні показати свою принципову позицію щодо співпраці, бо коли європейські партнери готові вкласти відповідні кошти на реалізацію таких проектів, і громада небайдужа, то завдання обласної, регіональної і місцевої влади показати, що ми також у цьому зацікавлені. Ми, як потенційні партнери, уже готові до співпраці”, – зазначив Володимир Марченко. 

Цей проект — це проект покращення послуг, які поліпшують життя людей у сільській місцевості, в основному, вони пов’язані із постачанням води. Цей проект створений для того, щоб активізувати громаду і налагодити співпрацю між громадянами та органами влади. Ваша відкритість і готовність приймати та підтримувати даний проект для нас дуже важлива. Ми дуже раді, що ви готові співпрацювати із громадами. Ми хочемо спонукати вас виносили гарні ідеї і пропозиції на національний рівень. Ми не маємо жодних сумнівів про успішну співпрацю з вами”, – сказав директор Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні пан Гвідо.

Система Orphus Поделиться на fb