Ви тут:

До кінця року в Україні можуть закрити ще 70 вишів, – Квіт

5a69722437_139056

До кінця 2014 року в Україні можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів. Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт, інформує Радіо Свобода.

«Зараз у нас близько 300 вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що й далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, як ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще близько 70 університетів можуть зникнути», – розповів міністр.

За словами Квіта, це не спричинить зростання соціальної напруги, адже студенти цих вишів відразу переводитимуться в інші навчальні заклади, та й викладачі зможуть знайти роботу в інших ВНЗ.
Також він нагадав, що до ухвалення закону «Про вищу освіту» на території України працювали 804 вищі навальні заклади.
«Зараз ми вже відсікли заклади так званого 1-2 рівня акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, які ввійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть відноситися до середньої освіти, професійної, і безпосередньо працювати на ринку праці чи вони лишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива в середній професійній освіті у нас», – додав він.
Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту, пізніше його підписав президент України Петро Порошенко. Цей документ, зокрема, передбачає фінансову автономію вишів, зменшення навантаження на викладачів і студентів, а також громадський контроль за якістю освіти.

Перейти до вмісту