Ви тут:

Сьогодні – найкоротший день у році

Pyrenean Village Of Bugarach Prepares For Mayan Prophecy

З сьогоднішнього дня розпочинається астрономічна зима, а світловий день буде найкоротшим у році. Світлий час доби триватиме 7 годин 24 хвилини.

Сьогодні, у день зимового сонцестояння, планета Земля отримує найменшу кількість сонячного тепла.

 Саме з сьогоднішнього дня світловий день поступово збільшуватиметься, а у день літнього сонцестояння – 21 червня – він буде найдовшим у році.

 Традиційно момент зимового сонцестояння приймається за початок астрономічної зими, а момент літнього сонцестояння – за початок астрономічного літа.

 У період сонцестояння центр Сонця проходить або через найпівнічнішу точку екліптики, що має схилення +23° 27′ (точка літнього сонцестояння), або через найпівденнішу її точку, що має схилення — 23° 27′ (точка зимового сонцестояння).

 У році два сонцестояння – зимове й літнє. У північній півкулі зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня, і тоді спостерігається найкоротший день (і найдовша ніч), а літнє – 20 або 21 червня, і тоді спостерігається найкоротша ніч (і найдовший день). У південній півкулі на зазначені дати припадають, відповідно, літнє й зимове сонцестояння.

Перейти до вмісту