Ви тут:

Як вибрати пластикові вікна?

08 11 14 foto cikavosti550x319 1

У сучасних квартирах, нових офісах, виробничих приміщеннях нові вікна встановлюють забудовники. Купуючи квартиру, ми приймаємо її з тими вікнами, які вже встановлені, повністю покладаючись на досвід професіоналів. Рідко хто залишається незадоволений вибором будівельників і вирішується на їх заміну, пише cikavosti.com.

Зазвичай проект будинку розробляється групою інженерів, вимоги до всіх поверхонь мають затверджені показники, і вимоги до вікон входять в їх число. Тобто заздалегідь визначається, якими вони мають бути: їх розмір, рівень звукоізоляції, рухливість рам, стійкість до різних температурних режимів.

У старих будинках, в переважній більшості випадків, встановлені дерев’яні вікна. А інших тоді й не було. Але дерево — є дерево, це натуральний матеріал, він, на жаль, не вічний.

Дерево і пластик — що вибрати?

Порівнюємо дерево і пластик

Дерево в силу своєї натуральності володіє певним набором властивостей. Найбільш «неприємне» з них — це властивість матеріалу вбирати вологу. Навіть оброблені, добре вкриті лаком чи фарбою поверхні все одно трохи розбухають у вологому середовищі і зсихається, коли сухо. Тобто віконна рама, коли знаходиться на сонці, стискається, тим самим утворюючи щілини, і розбухає, коли сиро.

Повторення процесу призводить до розхитування дерев’яної рами і до утворення тріщин. Сучасні засоби обробки більш якісні, і дерев’яні поверхні можуть служити дуже довгий час. А старі вироби поступово приходять в непридатність, і їх слід міняти. Заміну вікон найчастіше намагаються провести одночасно з капітальним ремонтом в квартирі, але необов’язково.

Завжди виникає «одвічне питання»: які вікна вибрати замість старих — дерев’яні або пластикові?

Сучасні дерев’яні вікна піддаються високотехнологічній обробці, і за своїми якостями тепло і звукоізоляції нітрохи не поступаються пластиковим. Але коштують вони дорожче. Пластикові вікна дешевші, добре зберігають тепло, і виглядають красиво, тому набагато популярніші.

Неспеціалісту складно зрозуміти, як вибрати пластикові вікна. Хоча, чисто «домашні» припущення часто вірні. Багато хто думає, що в житлових кімнатах вікна повинні бути «тепліші», ніж допустимо, на кухні, що в принципі правильно. На кухні все одно готується їжа, тепло від плити додатково зігріває приміщення, тому вікна можуть бути «полегшені».

Основні складові пластикового вікна — це металопластиковий профіль і склопакет. Від їх виду і характеристик буде залежати загальна якість вікна.

Поради щодо вибору профілю

Як вибрати профілі пластикових вікон? Камерою в металопластиковому профілі називається повітряний прошарок. Якщо його розрізати навпіл і розглянути в профіль, то ви побачите кілька тонких пластикових перегородок, між якими вільний повітряний простір.

Порівнюємо профілі

Найпопулярнішими є трикамерні і пятикамерні профілі. Чим більша кількість повітряних камер в профілі, тим вищий його захист від впливу низьких температур і вища звукоізоляція.

Якщо ви живете на галасливій вулиці, де поруч проходить шосе, багато магазинів, кафе або кімната в будинку розташовується в торцевій частині і вікно знаходиться у «відкритій» для вітру зоні, то звичайно вам слід вибирати пятикамерний профіль.

Для вікна в житловій кімнаті, яке виходить на засклений балкон, лоджію достатньо і трикамерної моделі. Тому перед тим, як вибрати пластикові вікна проаналізуйте місце розташування кожного з них.

За міцність пластикового профілю відповідає металева основа, каркас віконного профілю. Металевий профіль повинен мати квадратну форму. Якщо форма не витримується і замість квадратного профілю використовується П-подібний каркас, то такий виріб довго не прослужить. Його форма почне деформуватися, що призведе до загального перекосу вікна.

Порада: Уточніть у консультанта фірми, який каркас встановлений в металлопластиковому профілі. Фірмі, яка випускає якісну продукцію приховувати нічого, і вам обов’язково покажуть виріб в розрізі.

Крім форми, обов’язковий параметр — товщина металу. Візуально, без інструменту, перевірити її складно, але серйозна фірма не стане на цьому економити. Відомі виробники надають гарантію на свої вироби, тому треба вибирати пластикові вікна на тій фірмі, на якій є договори гарантійного зобов’язання.

Звертаємо увагу на склопакет

Другий найважливіший елемент конструкції — склопакет. Склопакет — це герметично склеєні між собою скла. Вони також мають камери. Камерами, як вже відомо, називається повітряний простір між склом. Для того щоб підвищити показник шумопоглинання, повітря між пакетами повинен бути розрідженим. В деяких випадках повітря замінюється газом.

Однокамерний — це склопакет з двома склами, двокамерний — з трьома. Візуально відрізнити їх один від одного дуже складно. Якщо необхідно визначити, скільки шарів скла, запаліть біля склопакета сірник або свічку. Кількість віддзеркалень полум’я дорівнює кількості шарів.

Будова склопакета

Близько 70% загальної кількості втрати тепла припадає на скло, економити на ньому не можна.  Перевірити якість клеєного шва просто. Якщо ви дивитеся на двохкамерне вікно і бачите середнє скло, герметизація порушена, склопакет слід замінити.

Як правильно вибрати пластикові вікна, з якою кількістю камер, можна скористатися аналогічним прикладом. Вікно, що виходить на балкон, може бути однокамерним, за умови, що балкон засклений. Якщо балкон перероблений в продовження основної кімнаті, вимоги до конструкції набагато вищі. В цьому випадку слід встановлювати двокамерний склопакет в з’єднанні з п’ятикамерним металопластиковим профілем.
Крім основних елементів металопластикове вікно складається з додаткових, але не менш важливих складових. Це фурнітура та ущільнювачі.

Фурнітура

Вона відповідає за відкривання і закривання стулок. Фурнітура має складний механізм, розміщується по всьому периметру стулки. Від її якості залежить дуже багато. Ви трохи провертаєте ручку, і вікно переходить від одного режиму відкриття в інший. А тепер спробуйте підрахувати, скільки разів ви смикаєте ручкою вікна, закриваючи, відкриваючи за день? А за рік? І хочеться, щоб механізм завжди спрацьовував безвідмовно. Тому, вибираючи пластикове вікно, послухайте рекомендації продавця, як підібрати до них якісну фурнітуру.

Для балконних металопластикових дверей з боку балкона можна встановити ручку. Її іноді називають «ручкою курця». Не всі фірми, що займаються установкою, вводять її в комплект балконного блоку. Якщо вона вам потрібна, поцікавтеся у продавця, чи є вона в комплекті, або можливо купити її окремо.

Ущільнювач на вікнах

Неякісний, занадто м’який або занадто жорсткий ущільнювач створить неякісне з’єднання віконних частин. Через слабке прилягання стулок в конструкції, повітря з вулиці може потрапляти в приміщення, утворюючи протяг.

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений ущільнювач. По чорному ущільнювачу, який розміщується між металопластиковим профілем і склопакетом можна зробити висновок про загальну якість вікна. Експеримент допоможе підказати, як вибрати якісні пластикові вікна. Якщо провести, трохи притискаючи, вологою рукою або ганчіркою по цьому ущільнювачу і після цього на руці залишиться слід, значить ущільнювач дешевий і неякісний. Отже, якщо виготовлювач заощадив на дешевій прокладці, то, швидше за все, для виготовлення всього виробу обрані не найкращі матеріали.

Багато фірм, які займаються виготовленням металопластикових віконних блоків, часто проводять акції. Якщо покупець замовляє у них вікно, то замір і установку вони проводять безкоштовно. Якщо хочете заощадити, то вам буде вигідно скористатися такою пропозицією.

Коли міняєте вікна, паралельно замовте засоби захисту від мошок і комарів — москітні сітки. Фірма виготовить їх за розмірами ваших віконних прорізів. Так вам не доведеться ще раз займатися вимірами або викликати фахівців. Крім того, якщо ви будете замовляти вікна і сітки комплектом, вам можуть надати знижку.

Перейти до вмісту