Ви тут:
Офіційно 

У ТДІзПП у Полтавській області роз’яснили особливості відпусток за сумісництвом

По питанню надання відпустки за сумісництвом надає роз’яснення  головний державний інспектор праці ТДІзПП у Полтавській області Братусь Лариса Олексіївна:

Працівник, що працює за сумісництвом, має право на щорічну оплачувану відпустку так само, як і працівник, що працює за основним місцем роботи.

Згідно ст. 75 КЗпП України щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш ніж 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Працівник, що працює за сумісництвом, за власним бажанням має право на щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві (згідно п. 6 ст. 10 Закону «Про відпустки»). Отже, відповідно до вище зазначеного на період оформлення щорічної основної відпустки за основним місцем роботи на роботі за сумісництвом працівник має право на оформлення щорічної відпустки, незважаючи на те, що ним не відпрацьовано шести місяців. 

Відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Якщо щорічна відпустка на роботі за сумісництвом менше, ніж за основним місцем роботи, то відповідно до ст. 25 Закону України «Про відпустки» сумісникам на їхнє бажання обов’язково надається відпустка без збереження заробітної плати на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

Оскільки відпустки без збереження заробітної плати, визначені ст. 25 цього Закону, надаються на бажання працівника, на роботі за сумісництвом така відпустка має надаватися з ініціативи самого працівника на підставі його заяви та довідки з основного місця роботи чи копії наказу про надання йому відпустки.

Перейти до вмісту