Ви тут:

У Полтаві презентували всеукраїнську громадянську кампанію “Відкриваємо двері дітям”

5,7 млрд. грн. щорічно витрачається на фінансування інтернатів в Україні. І лише 10% цих коштів витрачається безпосередньо на потреби дитини, решта – на оплату праці персоналу, комунальні платежі та інші видатки.

Ці кошти можна було б скерувати на підтримку сімей та уникнути негативних наслідків для дітей. Подолання негативних наслідків виховання дитини в інтернаті є значно затратнішим для суспільства, ніж збереження сім’ї для дитини!

У Полтавському обласному театрі ляльок презентували проект всеукраїнської громадянської кампанії  «Відкриваємо двері дітям», що спрямований на відмову від інтернатів та забезпечення виховання всіх дітей в сім’ях або умовах, наближених до сімейних. На Форум прийомних батьків та батьків-виховатилів м. Полтави та області зібралися фахівці, вихователі, самі батьки. Форум приурочили 25 річниці Конвенції ООН про права дитини.

Представник з Києва, PR-менеджмент благодійної організації “Надія та житло для дітей” в Україні” Катерина Шевцова акцентувала, що для вирішення проблеми інтернатного догляду необхідна  комплексна реформа системи догляду за дітьми.

“ Наразі ми працюємо з декількох фронтів. Бомбардуємо урядовців , розробляємо реформу та намагаємося її просунути на державному рівні. І працюємо знизу, формуючи розуміння людей щодо згубності інтернатського виховання і необхідність збільшення форм сімейного виховання”, – сказала Катерина шевцова.

Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Інна Конончук сказала, що в області вже проведено багато роботи, щодо створення будинків дитячого типу.
“Головне право дитини — це право виховуватися в сім’ї. Діти, які втрачають біологічну сім’ю влаштовуються до сім’ї. Наразі в області 157 прийомних сімей та 37 будинків сімейного типу, 479 дітей виховується у сімейних формах виховання. Щомісяця дитина отримує від держави кошти в розмірі двох прожиткових мінімумів, а батьки отримують грошову винагороду”, – сказала Конончук.

Заступник директора БО «Світло надії» Надія Тимошенко зазначила, що організація значною мірою сприяє влаштуванню дітей в сімейні форми виховання.

Завдяки нам практично розформували групу в інтернаті ВФІЛ позитивних дітей. Навіть діти, які вважалися не перспективними для усиновлення живуть в сім’ях”, – сказала надія Тимошенко.

На форум зібралися батьки, які виховують дітей не один рік. Вони обмінялися досвідом, а держані органи надали відповіді на питання, які в них виникли в ході зустрічі. Для дітей показали виставу та провели ігрову програму.

Перейти до вмісту