Ви тут:

Порушення договірних зобов’язань щодо здійснення розрахунків за надані послуги з прийняття стічних вод

Комунальне підприємство звернулось до господарського суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості за надані послуги з прийняття стічних вод.

Суть спору: між сторонами укладено договір на послуги з водопостачання та водовідведення.

Відповідно до умов договору, позивач зобов’язався забезпечувати відповідача питною водою, яка відповідає чинному стандартові, в об’ємах, встановлених в договорі та забезпечити приймання, відведення і очистку стічних воду межах, які не перевищують допустимі концентрації шкідливих речовин, а відповідач в свою чергу зобов’язався своєчасно оплачувати послуги водопостачання та водовідведення та виконувати вимоги Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про питну воду та питне водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність», Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України.

Всупереч зазначеним умовам договору, відповідач проводив оплату згідно отриманих рахунків частково, а саме: не сплачував за надані послуги з прийняття стічних вод, що утворилися внаслідок випадання атмосферних опадів і неорганізовано потрапляють в мережі водовідведення позивача.

Відповідно до Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, підприємства повинні повністю покрити всі витрати Комунального підприємства, пов’язані з транспортуванням і очищенням стічних вод та справлянням збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Рішенням господарського суду Полтавської області позовні вимоги задоволені повністю, стягнено заборгованість за надані послуги з прийняття стічних вод.

Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим рішенням, відповідач звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати прийняте у справі рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити, при цьому зазначив, що в оскаржуваному рішенні судом була дана невірна оцінка матеріалам зібраним у справі та невірно застосовано діюче законодавство.

За результатами перегляду справи, Харківський апеляційний господарський суд апеляційну скаргу відповідача залишив без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишив без змін.

При перегляді справи в касаційному порядку, постановою Вищого господарського суду України від 23 жовтня 2014 року рішення судів першої та апеляційної інстанції підтримані.

Система Orphus Поделиться на fb