Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина Фотогалерея 

Біля першого в Україні пам’ятника жертвам Голодомору на Лубенщині зібралися сотні людей

DSC_0323

Перший в Україні пам’ятник жертвам Голодомору з’явився на Полтавщині (Лубенський район) у 1990 році. Відтоді щороку там збираються люди.

Сьогодні до Зажур-Гори на Лубенщину з’їхались сотні полтавців звідусіль, аби віддати шану пам’яті невинно убієнним. Люди пройшли зі свічками та прапорами з чорними стрічками скорботною ходою до підніжжя кургану, який свого часу створили зі звезеної з усієї України землі. Серед присутніх – керівництво Полтавської області (перший заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Микійчук), очільники Лубенщини, громадськість, школярі.

Як розповіла начальник відділу культури Лубенської РДА Людмила Пазенко, свого часу для створення першого пам’ятника жертвам  Голодомору  шукали місце по всій Україні, проте символічно обрали саме Полтавщину – житницю держави, яка постраждала від голоду  чи не найбільше. Висота пам’ятника сягає понад 30 метрів –  його видно здалеку.

Люди на Зажур-Горі вшанували пам’ять померлих від голоду хвилиною мовчання. Присутнім нагадали історію страшних часів. Далі всі попрямували до Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, де пройшло богослужіння. 

ФОТО Анни Чапали