Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

8-річна полтавка виборола перше місце у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу

«Майбутньому України – бути!» – робота з такою промовистою назвою 8-річної вихованки Полтавської школи «Мала академія мистецтв ім. Раїси Кириченко» Олесі Ісаєнко виборола перше місце у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі».

На ній маленька художниця з допомогою фарб та колоритних українських символів створила своє міні уособлення нашої держави, в щасливому майбутньому якої вона не сумнівається.

Про це повідомили в ДП “Полтавастандартметрологія”.

Боротьба видалася досить запеклою, адже загалом лише на загальнодержавному рівні у творчому змаганні взяло участь 203 конкурсні роботи дітей віком від 5 до 17 років із 23 областей України. Цього року, через відомі усім причини, не було представлено малюнки дітей з чотирьох регіонів, а саме, Луганської та Донецької областей, Автономної республіки Крим та міста Севастополя. Всього ж у конкурсі свої сили спробували понад 2 з половиною тисячі хлопчиків і дівчаток. Як відзначила виконуюча обов’язки генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Ольга Нагорна, яка відкрила засідання Головного конкурсного журі: «Щороку діти дивували, та цього разу малюнки не залишили байдужим жодного з тих, хто переглядав їх. По-перше, це дуже сильні роботи. По-друге, у кожному з малюнків звучить патріотична тематика: присутня національна кольорова гама, українська символіка».

Цьогоріч виставка-конкурс проводилася вже одинадцятий рік поспіль. Юні художники продовжують малювати на ті ж теми, які найбільше хвилювали й хвилюють і їхніх попередників – це любов до гармонії, краси, турбота про майбутнє людства, природи, про мир на планеті – в цьому вони вбачають сенс якісного життя.

Протягом одинадцяти років у творчому змаганні брали участь дуже різнопланові роботи, зокрема, виконані фарбами, олівцями, крейдою, тушшю: аплікації з паперу, тканини, вовни, пластиліну, зерна, засушених квітів і трав, соломки, а також малюнки на дзеркалі, склі, шовку, оформлені бісером, фруктами, витинанками з паперу та інші цікаві техніки. Загалом за одинадцять років проведення виставки-конкурсу, свої творчі здібності мали змогу випробувати близько 45 тисяч дітей.

Голова оргкомітету дитячої програми «Я Новий Малюю Світ» Олег Бондаренко, відзначив, що він є членом журі виставки-конкурсу упродовж десяти років, але саме цього року «у дитячих малюнках відбулася певна зміна акцентів – відчутний дитячий патріотизм, окреслено, як такий, бренд України», використано основні символи України – жовто-блакитні кольори, змальовано багатство різноманіття нашої держави. Діти влучно і безпрецедентно передали свої бачення – якою б вони хотіли бачити нашу країну. І який він – якісний світ очима дітей. До речі, це єдиний конкурс, що дає такий соціальний продукт».

Безперечно, сама задумка такого конкурсу передбачала виховання свідомого громадянина з небайдужою соціальною позицією та креативним мисленням. І схоже, її з успіхом вдається втілювати в життя.

Усіх переможців конкурсу разом з батьками було запрошено на церемонію нагородження до столиці. На них чекала захоплююча екскурсія видатними місцями Києва, перегляд виставкової експозиції малюнків, які взяли участь у загальнодержавному рівні конкурсу, дипломи та цінні подарунки. 

Система Orphus Поделиться на fb