Ви тут:

Як оплачується відпустка за умов неповного робочого часу

З питання щодо оплати часу відпусток за умови встановлення на підприємстві неповного робочого дня або неповного робочого тижня надає роз’яснення головний державний інспектор праці ТДІзПП у Полтавській області Шувакіна Ольга Миколаївна.

За ст.5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно – правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. Відповідно до ст.56 КЗпП України за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь – яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Тобто, робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення тривалості їхньої щорічної відпустки. Якщо на підприємстві тривалість відпустки 24 календарні дні, працівникам, які працюють на умовах неповного робочого дня або тижня, відпустка надається повної тривалості – 24 календарні дні.

Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток провадиться відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95р. №100 (надалі – Порядок).

Згідно з пунктом 2 Порядку середню заробітну плату для оплати часу відпусток обчислюють на підставі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві менш ніж рік, середню заробітну плату обчислюють на підставі виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

Абзацом шостим п.2 Порядку передбачається, що час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового 

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту