Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Виконання жіночої квоти у виборчих списках (ВІДЕО)

DSC_0020

“Чи можуть партії “вибити” конкурентів з виборів за невиконання
жіночої квоти у виборчих списках?” Цю тему розглянули сьогодні на прес -конференції в ОКІА «Новини Полтавщини».

Громадські активістки – президент Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко, голова Спілки жінок”Чураївна» Вікторія Курилко та голова Правозахисної групи “Порада” Антоніна Стучилова наголосили, що сучасне суспільство повинно вимагати від політиків дотримання норми закону. Тобто за відповідним законодавством, у партії повинно бути зареєстровано не менше 30% і не більше 70% кандидатів однієї статі.

«Якщо це політична партія, то там має бути представлено не менше 30%  представників однієї статі. Тобто, якщо це “чоловіча” партія то  має бути 30% жінок, а якщо “жіноча”, то – 30% чоловіків», – сказала Вікторія Курилко.

Найбільший відсоток жінок в Політичній партії  «Сила людей» 40%, «Всеукраїнське аграрне обєднання «Заступ» – 32%, Радикальна партія Олега Ляшка 28%, «Національна Демократична партія України»  – 28,6%.

Найменша кількість жінок   – партія «Відродження» – 7,8%, «Правий сектор», – 8,8%, «Громадська позиція» – 10,9%, ВО «Свобода» 13,9%.

За словами Людмили Кучеренко присутність  жінок у владі в європейських країнах розглядається як інструмент гуманного ставлення до розвитку суспільства. В Україні більше 9% жінок у парламенті. У Білорусії 24%, Таджикистані  17,5%, Росії 14%., Туркменестані 16%,

«Україна має величезні резерви для свого сталого розвитку, якщо буде дотримуватися квот представництва жінок в уряді. Якщо жінок більше 20% то, соціальна політика соціальна політика таких країн стає соціально орієнтованою. Тобто в такій країні буде комфортно жити як жінкам так і чоловікам», – сказала Кучеренко.

Статистика свідчить, що держави, у парламентах та урядах яких представлено менше 25-30 % жінок, приділяють мало уваги проблемам прав дітей, соціального захисту, охорони материнства і дитинства. Як наслідок, створюються недостатні умови для дотримання прав людини, згідно демократичних стандартів. Тому не дивно, що однією з ознак справжньої демократії вважається паритет жінок і чоловіків у парламентах, урядах та інших державних інституціях, які покликані забезпечувати соціальну справедливість і стабільність у суспільстві.

Як повідомила Антоніна Стучилова, Україна займає 105 місце із 134 країн щодо утримання політичних прав жінок.

 «Можливості жінок і чоловіків забезпечуються законодавством України. У період до виборчої роботи, під час висування кандидатів та формування списків, агітації повинно впливати Міністерство юстиції» – сказала Стучилова.

На думку учасниць прес-конференції, у законодавство про вибори потрібно ввести норми гарантій для жінок, які висуваються. Тобто передбачити відповідальність партій за порушення виборчого законодавства. Не виконання  ж гендерної квоти повинно, тягти за собою зняття партії з виборів.

 

 

Система Orphus Поделиться на fb