Ви тут:
Головне Полтавщина Суспільство 

Відбулася II Регіональна науково-практична конференція «Місцеве самоврядування:сьогодні і завтра».

 

15 жовтня  у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулася II Регіональна науково-практична конференція «Місцеве самоврядування:сьогодні і завтра». У роботі конференції взяли участь виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, начальник Управління державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області Олександр Черчатий, науковці, викладачі вищих навчальних закладів, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.

Основною метою проведення конференції є сприяння організації обговорення концептуальних основ реформування місцевого самоврядування в Україні та практичній підготовці до проведення реформ.

У ході конференції були розглянуті наступні питання: реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, розробка та реалізації програм економічного та соціального розвитку, пріоритетні напрями розвитку нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії, інноваційний розвиток системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

Виступаючи перед учасниками зібрання, Володимир Марченко наголосив, що здійснення адміністративної реформи та реформи місцевого самоврядування дає шанс створити необхідні умови для динамічного, збалансованого розвитку в Україні територій, повернутися до реального місцевого самоврядування. Він відмітив, що для вирішення проблем розвитку місцевого самоврядування можна рекомендувати досвід зарубіжних країн, зокрема, польський досвід.

На думку Володимира Марченка, польський досвід зміни моделі влади на користь громади є зразковим для України і дуже цінний особливо сьогодні, коли час реформи місцевого самоврядування у нашій країні назрів. Ця реформа дозволила польському самоврядуванню міцно стати на ноги та перебрати на себе практично всі функції щодо забезпечення життєдіяльності громади. Вона дозволила самоврядним органам відчути себе справжніми господарями на своїй території. Але головне, що дала полякам реформа місцевого самоврядування, – це фінансову самодостатність. Адже більшість податків, які збираються на території гміни чи повіту, там же і залишаються. Це дало полякам ті результати, якими вони сьогодні пишаються. Як відмітив Володимир Марченко, ще однією сильною стороною польської реформи є укрупнення територіальних одиниць. Введення до адміністративної системи великих самоврядних воєводств мало на меті утворення сильних регіонів, які могли б конкурувати з регіонами інших держав після вступу Польщі до Євросоюзу.

Володимир Марченко також поінформував присутніх про польський досвід залучення фінансових  ресурсів ЄС для реалізації регіональних проектів розвитку територіальних громад.

Підсумовуючи вищесказане, виконуючий обов’язки голови обласної ради зазначив, що численні дослідження свідчать, що досвід Польщі може і має бути використаний при підготовці та проведенні українських реформ. Проте важливо також враховувати й вітчизняні особливості та необхідність проведення реформ в Украйні у стислий час і у складній соціально-економічній і політичній ситуації.

дежерело: прес-служба Обласної Ради

Система Orphus Поделиться на fb