Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина ТОП-новина 

У Полтаві тренувалися ліквідовувати вибух на нафтогазовому комплексі

Сьогодні в Полтаві на навчально-тактичному полігоні ГУ ДСНС України у Полтавській області пройшли тактико-спеціальні навчання з відпрацювання практичних дії під час ліквідації наслідків вибуху на об’єктах нафтогазового комплексу.

Аварійно-рятувальні та медичні служби, правоохоронці, волонтери, піротехніки відпрацьовували спільні практичні дії при проведенні пошукових, аварійно- рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації вибуху. Також, спільно з рятувальниками працювала група метрічного забезпечення, що контролювала стан загазованості повітря.

Спеціалісти працювали в умовах наближених до реальних. За легендою навчань стався вибух на на газоконденсатній свердловині внаслідок теракту. Внаслідок вибуху пошкоджено газову трубу, утворився палаючий газаконденсатний фонтан. Для його гасіння застосовували імпульсну пожежну установку ІДУ-40, установку пневматичного порошкового продавлювання ППП-200М. Є постраждалі татравмовані працівники.
За викликом аварійно-диспетчерської служби на місце події терміново прибули чергові підрозділи Служби порятунку, піротехніки, правоохоронці, а також працівники центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Рятувальники в найкоротший термін провели розвідку території та порятунок потерпілих з подальшою передачею їх бригаді медиків. Загасили пожежу та встановили превентор на гирло свердловини.

Голова ДСНС України Сергій Бочковський оцінив роботу полтавських рятувальників на відмінно.

“Практично відпрацювали весь алгоритм дій, необхідний при ліквідації надзвичайної ситуації. Побачили як тушать газову свердловину. Чітко та скоординовано працювали всі фахівці”, – сказав Бочковський.

Наголосив Бочковський й на тому, що при проведені навчань не використали жодного кубометру газу. Імітацію газлвого фонтану зробили за допомогою води. Також так стріляв не вогнегасним порошком, а тирсою. Все зробили в цілях економії кошт.

Голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук вважає, що такі тренування потрібні та вчать до злагодженій роботі.

“За добу, спільними зусиллями ми підготували певну базу для проведення навчань. Я не є фахівцем в галузі ДСНС, але на мою думку, робота була злагоджена й навчання пройшли на високому рівні”, – зазначив Бугайчук.

Всього в навчаннях завіяли 120 осіб.

Більше про захід дивіться в Фотогалереї.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту