Ви тут:
Вибори 2014 Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

Студенти-аграрії отримали унікальну можливість практикуватися на євроінтегрованому виробництві

IMG_0953На базі ТОВ «Агрофірми «Маяк» (Котелевський район) створили Центр виробничого навчання Полтавської державної аграрної академії, основною метою якого є тісне поєднання студентів навчання з виробництвом та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників аграрних закладів області.

Про це йшлося під час зустрічі засновниці ТОВ “Агрофірми “Маяк”, Героя України, кандидата у депутати по 145 виборчому округу Тетяни Корост зі студентами ПДАА.

«У нас технології виробництва такі ж, як у Європі, то навіщо ж дітям їхати за кордон, щоб чомусь навчитися практично, якщо це можна зробити поряд», – зазначила  Тетяна Корост.

Водночас, за її словами, практичну частину у підготовці студентів необхідно підтягти й загалом на державному рівні, бо цього потребує час:

«Створення Центру виробничого навчання – крок дуже важливий для якості підготовки фахівців аграрної сфери, бо умови загальноукраїнського сьогодення говорять, що практичну частину у навчальному процесі треба підтягувати. Ясно, що для цього потрібні відповідні державні програми, бо після закінчення навчання ми у своїй більшості не отримуємо належного працівника через відсутність саме практичних навиків. Наш спеціаліст сьогодні – «полуфабрикат». Він приходить, і ще років три його треба вчити», – зазначила Корост.

А ринок праці нині  диктує свої умови – жорсткі:

«Сьогодні всі власники-господарі  хочуть бачити продуктивного спеціаліста, який приноситиме прибутки, а не збитки», – зазначила Корост.

Тож частково і через це «пробитися» молодій людині після вишу, аби тебе оцінили, виходить далеко не в кожного:

«Тому сьогодні багато молоді отримує дипломи, а тоді – то вантажником, то на будівництво, то в кафе барменом іде».

«Ми давно вже давно з Тетяною Михайлівною планували створити такий центр, і все сподівалися, що наша ініціатива буде підтримана з боку держави. Однак не дочекалися і вирішили зробити таку добру справу власними зусиллями. Адже «Агрофірма «Маяк» – одне з найкращих сільськогосподарських підприємств області, яке має стабільні виробничо-економічні показники, основою яких є наукове обґрунтування ведення землеробства і тваринництва. Господарство постійно оновлює свої основні фонди, економічно міцніє і соціально розвивається”, – зазначила ректор Полтавської державної аграрної академії Валентина Аранчій.

Голова студентської ради Полтавської державної аграрної академії Олександр Глазов, висловив переконання, що можливість проходити практику на підприємстві такого рівня «доростить» студентів до фахівців, конкурентоспроможних на  ринку праці.

Система Orphus Поделиться на fb