Ви тут:

НБУ скасовує 2 обмеження на покупку валюти

Національний банк України (НБУ) скасовує два обмеження на покупку валюти, що викликали найбільші протести бізнесу: для здійснення розрахунків за імпортними операціями без ввезення товарів в Україну і для здійснення платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена в Україну і здійснено митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів.

Як повідомили в прес-службі НБ, це рішення оформлено постановою правління Нацбанку №685 від 30 жовтня, яка вносить зміни до постанови №540 від 29 серпня і вступає в силу з 3 листопада.

«Одночасно з метою забезпечення належного контролю з боку уповноважених банків за операціями резидентів щодо оплати робіт, послуг, інтелектуальної власності НБУ знизив поріг документального підтвердження відповідності контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, кон’юнктури ринку з EUR100 тис. до EUR50 тис. », – йдеться в прес-релізі центробанку.

НБУ уточнює, що відповідні зміни внесено до його постанову №597 від 30 грудня 2003 року «Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями».

Як повідомлялося, НБУ анонсував бізнесу можливість скасування зазначених обмежень на минулому тижні в разі погодження з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Ймовірність відміни інших обмежень, введених постановою №540 від 29 серпня і які розширюють його постановою №591 на період до 2 грудня 2014 року, за наявною інформацією, поки вкрай низка.

Перейти до вмісту