Ви тут:

Державна податкова інспекція у м. Полтаві інформує

Військовий збір та податок з процентів буде включено до нової форми №1ДФ

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що згідно зі змінами, внесеними Законом України від 04.07.2014 року №1588 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів», з серпня поточного року оподатковуються проценти, нараховані на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Обов’язок із нарахування та  перерахування податку до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу, яка нараховує такий дохід.

Також Законом України від 31.07.2014 року №1621«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» з 3 серпня 2014 року запроваджено військовий збір.

На сьогодні Державною фіскальною службою  України розроблено та направлено на підпис до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку у формі №1 ДФ.

До набрання чинності нової форми Податкового розрахунку платники мають користуватися Податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), який затверджено наказом Міндоходів України від 21.01.2014 року №49.

Після прийняття нової форми Податкового розрахунку за формою №1ДФ податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповнення загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.

Наголошуємо, що у зв’язку з тим, що вимога до податкового агента в частині подання нового звітного (уточнюючого) розрахунку виникла не з його вини та не має на меті виправлення помилок, що призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, то штрафні санкції згідно статті 119 Податкового кодексу України застосовуватись не будуть.

Реєстрація платниками ПДВ з 1 січня 2015 року

Державна податкова інспекція у м. Полтаві інформує, що Законом України від 31.07.2014 р. №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» внесено ряд змін, що наберуть чинності з 1 січня 2015 року.

Зокрема, з початку наступного року обов’язковій реєстрації платниками ПДВ підлягатимуть особи, у яких загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з Податковим кодексом, у тому числі з використанням  локальної або глобальної комп’ютерної  мережі, нарахована (сплачена) такій  особі протягом  12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. без врахування ПДВ.

На сьогодні, діючим законодавством така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) у разі перевищення обсягу оподатковуваних операцій 300 тис.гривень (без урахування ПДВ).

Увага! Семінар!

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома платників, що 16 жовтня 2014 року у м. Черкаси відбудеться кущовий семінар для платників Черкаської, Кіровоградської та Полтавської областей. У семінарі, який проводиться Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України», візьме участь фахівець Державної фіскальної служби України. Початок семінару об 11:00 год., місце проведення: м. Черкаси, вул. Фрунзе, 145, готель «Апельсин».

Тема семінару – «Практичні рекомендації щодо застосування податкового законодавства». Під час семінару особливу увагу лектори приділять податку на додану вартість, податку на прибуток, платі за землю, фіксованому сільськогосподарському податку, єдиному податку, податку на нерухоме майно та особливостям застосування РРО при здійсненні готівкових розрахунків.

Із запитаннями стосовно реєстрації звертайтеся за телефонами: (044) 351-19-27,  (067) 997-73-10.

Відповідальність за ненарахування військового збору

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома платників податків, що за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.

Статтею 127 Податкового кодексу передбачено, що ненарахування, неутримання  та/або несплата  податків платником податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків  суми  податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідно до статті 129 Податкового кодексу у день настання строку погашення, нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування)  доходів  на користь платників – фізичних осіб.

За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також  фізичних осіб – підприємців – податкових агентів буде застосовано адмінштраф.

 

Правознавці ДПІ у м. Полтаві відсудили на користь держави майже 160 мільйонів гривень

За результатами претензійно-позовної роботи та супроводження справ за позовами платників податків до органів Державної фіскальної служби за дев’ять місяців поточного року судові органи вирішили на користь Державної податкової інспекції у м. Полтаві 899 справ на суму 159,8 мільйонів гривень. Протягом січня-вересня 2014 року до бюджету з усіх категорій судових справ уже надійшло 12,3 мільйонів гривень.

Фахівці Державної податкової інспекції у м. Полтаві й надалі максимально відстоюватимуть інтереси держави, фахово підходячи до кожної справи, що направляється до суду. Але все ж головне завдання полягає у тому, щоб врегулювати усі спірні питання, які виникають з платниками податків, не доводячи їх до суду.

 

Строки подання звітності та сплати ПДВ у жовтні

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що суб’єкти господарювання, які звітують з податку на додану вартість помісячно, податкову декларацію за вересень 2014 року повинні подати до 20 жовтня 2014 року включно. А сплатити податкові зобов’язання, зазначені у поданій податковій декларації, потрібно до 30 жовтня 2014 року включно.

Також, разом із декларацією потрібно подати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за вересень 2014 року. Це стосується і платників ПДВ, які звітують поквартально. Вони теж повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

Автоматичне відшкодування ПДВ стане доступнішим

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 року № 1621 з 1 січня 2015 року запроваджується система електронного адміністрування податку на додану вартість.

При цьому, змінюються правила автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ, а саме з 1 січня 2015 року кількість критеріїв, які дають право на отримання автоматичного відшкодування скорочено.

Звертаємо увагу, що з числа критеріїв для отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ виключено:

–        наявність сум розбіжностей між податковим кредитом платника податку та податковими зобов’язаннями його контрагентів-продавців;

–        досягнення розміру заробітної плати певної суми, при якій її розмір не менше, ніж у два з половиною рази перевищує мінімальний встановлений законодавством рівень у кожному з останніх чотирьох звітних податкових періодів (кварталів);

–        чисельність працівників;

–        досягнення рівня податкових зобов’язань по податку на прибуток вище від середнього по галузі за підсумками останнього звітного року.

При цьому зберігається такий критерій, як наявність операцій, що оподатковуються за нульовою ставкою з питомою вагою не менше 40% в загальних обсягах поставки. Проте даному критерію пропонується альтернативний варіант – здійснення інвестицій в необоротні активи в розмірах не менше, ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Наголошуємо, що нові правила бюджетного відшкодування ПДВ не застосовуються до сум бюджетного відшкодування, які були заявлені до 1 січня 2015 року. Зазначені суми підлягають відшкодуванню згідно редакції статті 200 Податкового кодексу України, яка діє до 1 січня 2015 року.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту