Ви тут:
Офіційно 

Чи може працівник, який у відпустці з дисциплінарним стягненням, отримати допомогу на оздоровлення

З питання щодо надання допомоги на оздоровлення під час щорічної відпустки працівникові, впродовж строку дисциплінарного стягнення, надає роз’яснення головний державний інспектор праці тердержінпекції у Полтавській області Шувакіна Ольга Миколаївна:

“Норма ст. 151 КЗпП України, що не дозволяє застосовувати до працівника упродовж строку дисциплінарного стягнення заходи заохочення, не стосується допомоги на оздоровлення, яка надається під час щорічної відпустки.

Статтею 151 КЗпП України визначено, що упродовж строку дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Пунктом 2.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004р. №5, визначено що до заохочувальних виплат належать винагороди та премії одноразового характеру.

Допомога на оздоровлення не належить до заохочувальних виплат, вона має компенсаційний характер і виплачується для того, щоб відновити здоров»я і сили працівників для продовження продуктивної праці”.

 

Перейти до вмісту