Ви тут:

Журналістів Полтавщини вчили працювати в екстремальних умовах

Тренери Незалежної медіа-профспілки України, які мають досвід роботи в екстремальних умовах та пройшли відповідну підготовку у фахівців з безпеки Міжнародної федерації журналістів, дали практичні поради полтавським працівникам медіа щодо роботи в натовпі, у зонах збройних конфліктів, захисту від різних видів зброї,  взаємодії  з правоохоронними органами.

Професія журналіста є дуже ризиковою та неспокійною, пояснила медіа-тренер Юка Гаврилова. На її переконання, представники медіа завжди повинні бути готовими до небезпеки, оскільки є носіями та розповсюджувачами різної інформації. Тому заняття та тренінги такого типу вважає необхідністю. «Ми розуміємо, що журналісти завжди будуть їздити в небезпечні точки, але вони повинні бути готовими до цього. Таким речам журналістів почали навчати відносно нещодавно. Ми розуміємо, що більшість журналістів не готові до тих небезпек, з якими вони стикаються, тому наші тренінги присвячені безпеці роботи в таких умовах. Ми вчимо, як захистити себе та отриману інформацію».

Тренінг відбувся вчора, 25 вересня, в приміщення Полтавської ОДА, у ньому взяли участь журналісти із Полтави, Кременчука та Карлівки.

У ході роботи тренери дали журналістам безліч корисних та практичних порад, як звести ризик до мінімуму. Так, медіа-юрист Олександр Тарасов зауважив, що важливо працювати в команді: «У надзвичайній ситуації у вас немає конкурентів серед колег. Ви повинні допомагати та прикривати один одного. Утворюючи команду, не забувайте вивчити психологічні особливості кожного учасника. Тримайте постійний зв’язок між собою та редакцією».

Найважливішим етапом при підготовці знімальної групи до виїзду в небезпечну зону є чітке планування дій. Журналіст заздалегідь повинен значи, чому і з якою метою він їде, вивчити причини конфлікту, карту місцевості, визначити для себе межі безпечної/небезпечної зони.

Юка Гаврилова зауважила, що тренінги такого типу уже пройшли в багатьох інших містах України, щоб підвищити рівень безпеки журналістської професії та заохочувати працівників ЗМІ дотримуватися високих професійних та етичних стандартів журналістської професії.

Тренінг проводився за програмою У-медіа Об’єднаним центром допомоги журналістам НПМУ і СНЖУ. Інформаційну підтримку надав Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Перейти до вмісту