Ви тут:

З першого січня на цифрове телебачення Україна переходити не буде

З першого січня на цифрове телебачення Україна переходити не буде. Дата переноситься ще на півроку. «Лтава» посилено готується.

– Нині мова йде про те, що дата остаточного переходу на «цифру» переноситься на 17 липня 2015 року, – прокоментував ситуацію генеральний директор ОДТРК «Лтава» Євген Лопушинський. – Причина – неготовність країни до цього процесу. Нині ретрансляцію цифрового мовлення в Україні здійснює компанія «Зеонбуд». Але й вона на мій інформаційний запит про кількість тюнерів Т2, якими користуються в області, відповіла що не має такої статистики, ані по Полтавщині, ні по України. Єдине, що точно відомо, що близько 50 тисяч приймачів отримали жителі області пільгових категорій. Тобто на даний момент точно сказати, скільки полтавці в момент переходу на «цифру» могли залишилися б без телебачення, неможливо. Але, припускаю, що таких глядачів дуже багато.

Перехід на цифрове мовлення, говорить Євген Лопушинський, зекономить державі значні кошти.

– Трансляція в аналоговому форматі обходиться нам у кілька разів дорожче, ніж коштує цифрове. До того ж воно гірше за якістю подачі картинки.

Для того, щоб перейти на цифрове мовлення, на «Лтаві» починують із прдбання відповідого обладнання.

– Оновлення почнеться із Центральної апаратної. Можна сказати, що телебачення починається саме з неї. Сюди стікається весь наш телепродукт, звідси ж він транслюється до споживачів. Встановлення нового обладнання дозволить нам покращити якість картинки і звуку. На це, до речі, отримуємо найбільше скарг від глядачів. Зображення, із встановленням нової техніки, стане кращим, навіть за умови аналогового мовлення, тобто вже зараз. Нещодавно нам виділили з обласного бюджету 528 тисяч гривень, які ми хочемо пустити саме на модернізацію обладнання центральної ефірної апаратної, – поділився планами гендиректор ОДТРК.

Проте на даний момент є проблема із отриманням коштів та небажанням бізнесових структур співпрацювати із державним підприємством.

– Поставкою такого обладнання в Україні займається усього 4-5 структур. У зв’язку із нестабільністю курсу та проблемами із проплатами через Держказначейство вони не дуже охоче співпрацюють із державними підприємствами. Все ж сподіваюся, що й вони підуть на зустріч, і нам вдасться зробити сигнал для наших глядачів більш якісним та комфортним. А далі вже можна буде говорити про модернізацію знімальної та монтажної техніки. Осучаснення контенту. Усе це є в планах, – зазначив Євген Лопушинський.

 

Перейти до вмісту