Ви тут:

Скасували рішення Полтавської міськради, якими надали землю “Пивному двору”

За позовом прокуратури міста Полтави господарським судом Полтавської області 9 вересня цього року визнано недійсними і скасовано рішення Полтавської міської ради, якими було надано у користування суб’єкту господарювання земельну ділянку комунальної власності, що розташована на перехресті вулиць Жовтневої та Котляревського в обласному центрі, для розміщення тимчасових споруд з метою здійснення підприємницької діяльності («Пивний двір»). Площа цієї земельної ділянки – 79 кв. м, вартість – 46 тис. грн.
       «На думку прокуратури, зазначені рішення міської ради прийняті з порушенням вимог чотирьох статей Земельного кодексу України, оскільки створюють механізм надання землі у користування суб’єкту господарської діяльності в обхід проведення аукціонів», – розповіла прокурор відділу представництва інтересів громадян і держави в судах прокуратури м. Полтава Марина Іценко.
       За її словами, мова йде про недотримання вимог статей 123, 124, 134, 135 Земельного кодексу України. Адже саме проведення земельних торгів забезпечує реалізацію принципу рівності прав громадян, юридичних осіб, територіальних громад і держави на землекористування та забезпечує відповідні надходження до бюджету.
       «Окрім цього, розміщення тимчасових споруд на вищезгаданому перехресті унеможливлює доступ спеціального автотранспорту та пішоходів на земельні ділянки загального користування», – зазначила Марина Іценко.

Перейти до вмісту