Ви тут:
Суспільство 

Відомому полтавцеві відкрили пам’ятник на Івано-Франківщині

У місті Болехові Івано-Франківської області урочисто відкрили пам’ятник скульптору, художнику, поету й борцеві за незалежність України, уродженцеві Полтавщини Михайлові Гаврилку.

    Саме у Болехові у 1911-1914 роках нащадок полтавського козацького роду Михайло Гаврилко творив першу шевченкініану, виготовляв горельєфи, портрети, медальйони й погруддя Кобзаря. Під час Першої світової війни, у 1915 році, засновник армії Українських січових стрільців Гаврилко визволяв Болехів та інші прикарпатські міста від російського війська.

   У 1916 році Гаврилко на Волині відкрив понад 150 українських шкіл.

Коли Україна палала у вогні громадянської війни,  Михайло Гаврилко зі Львова поїхав на рідну Полтавщину і  створив повстанський загін, який завзято боровся проти більшовиків. Але в у жовтні 1920 року червоноармійці схопили отамана й спалили живцем у топці паровоза на станції Полтава.

            Ініціатор спорудження пам’ятника – президент історичного клубу «Холодний Яр» письменник Роман Коваль. Автори пам’ятника – львів’яни, скульптор Василь Ярич та архітектор Орест Скоп. Кошти на пам’ятник  зібрали за півтора року, на  благодійному  аук­ціоні «Митці – митцеві» у Львівському оперному театрі  за кращі роботи українських художників вдалося виручити 116 тисяч гривень. Ще майже 100 тисяч гривень пожертвували люди,  переважно мешканці Західної України. В урочистостях у Болехові з нагоди відкриття пам’ятника Михайлові Гаврилку взяла участь  делегація з Полтави.

poltava.ua

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту