Ви тут:

Василь Храмов розповів про порядок нарахування та сплати військового збору

“Порядок нарахування та сплати військового збору”. Така тема онлайн-конференції, яка відбулася сьогодні в ОКІА “Новини Полтавщини”. На питання відповів в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Полтавській області Василь Храмов.

Хто є платниками військового збору?

Платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме:

• фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

• фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

• податковий агент.

Які доходи є об’єктом оподаткування військовим збором?

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри(пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями).

Яка ставка військового збору?

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (пп. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями).

Які особливості нарахування (утримання) військового збору?

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Слід врахувати, що військовим збором оподатковується весь нарахований дохід у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, без зменшення на суму єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб.

Куди перераховувати військовий збір?

Військовий збір надходитиме до доходу загального фонду Державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 11011000 “Військовий збір”. Для зарахування сум збору в органах Державної казначейської служби відкриті бюджетні рахунки реквізити яких розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за адресою: sfs.gov.ua в рубриці “Бюджетні рахунки”.

Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету?

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПКУ. Тобто, це податкові агенти — роботодавці, які виплачують доходи у вигляді заробітної плати, прирівняних до неї виплат фізичним особи у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, а також інші податкові агенти, які нараховують (виплачують) доходи, що підлягають оподаткуванню військовим збором.

Чи передбачена відповідальність за ненарахування, неутримання і/або несплату (неперерахування) військового збору податковим агентом?

За вказане порушення передбачена фінансова відповідальність згідно п. 127.1 Податкового кодексу у вигляді штрафу у розмірі 25 % суми збору, що підлягає нарахуванню і/або сплаті до бюджету. При повторному порушенні впродовж 1095 днів штраф складе 50 %, утретє – 75 % сум збору, що підлягає нарахуванню і/або сплаті до бюджету. На вказану суму нараховується пеня з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє на день виплати (нарахування) доходів, на користь фізичних осіб — платників. Крім того, на посадовців підприємств, установ і організацій, а також підприємців накладається адмінштраф у розмірі від 34 до 51 грн.

Чи планується скасування військового збору після закінчення військових дій в Україні?

Поки що військовий збір встановлений тимчасово, до 1 січня 2015 року (п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ).

Перейти до вмісту