Ви тут:
Офіційно 

В.о. прокурора Полтавщини поінформував про затримання осіб, причетних до вбивства Бабаєва

 Сьогодні у прокуратурі м. Кременчук відбувся брифінг тимчасово виконуючого обов’язки прокурора Полтавської області Юрія Кравченка, на якому він поінформував про затримання осіб, причетних до вчинення вбивства міського голови цього міста Олега Бабаєва.
Про це повідомили в прес-службі прокуратури Полтавської області.
«Їх на сьогодні п’ятеро. Усім затриманим оголошено про підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину та обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту», – сказав прокурор.
Також він зазначив, що за фактом розголошення даних досудового розслідування розпочато кримінальне провадження.
«У відповідності до положень чинного Кримінального процесуального кодексу дані досудового розслідування можуть бути розголошені лише з дозволу прокурора, який є процесуальним керівником у кримінальному провадженні», – пояснив Юрій Кравченко та додав, що так як затримання підозрюваних та події, які відбулися, знайшлися охочі прокоментувати, то 4 вересня 2014 року прокуратурою Полтавської області за фактом розголошення даних досудового розслідування службовими особами органів внутрішніх справ, за ч. 2 ст. 387 КК України розпочато кримінальне провадження.
За його словами, досудове розслідування у ньому здійснюється слідчим відділом прокуратури Полтавської області. Оперативне супроводження – спецпідрозділом УСБУ в області.
Щодо результатів проведення першочергових слідчих дій із підозрюваними у вбивстві міського голови прокурор повідомив, що наразі виявлено та вилучено знаряддя вчинення вбивства – рушницю. Окрім цього виявлено іншу вогнепальну зброю та боєприпаси. На даний час по вказаних речових доказах проводяться відповідні експертні дослідження, у тому числі генетичні.
Попередня кваліфікація кримінального провадження – п. п. 11, 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб) КК України.
Також на брифінгу Юрій Кравченко розповів про встановлення осіб, які вчинили вбивство судді у лютому цього року.
«Офіційно заявляю, що внаслідок копіткої роботи, насамперед процесуальних прокурорів, а також оперативних працівників УМВС України в Полтавській області, вдалося встановити осіб, які вчинили вказаний злочин. На даний час зазначені особи дали свідчення і підтвердили свою причетність до скоєного. Уже зараз можна сказати, що вбивство судді було пов’язане з його професійною діяльністю», – сказав Юрій Кравченко.
При цьому він наголосив, що при затриманні та допитах усі особи були забезпечені правом на захист.
Насамкінець прокурор зазначив, що досудові розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вбивств міського голови та судді тривають. Наразі вирішується питання про їх об’єднання в одне провадження.

                           

Перейти до вмісту