Ви тут:

Уряд ліквідував 19 державних агентств та інспекцій і створив 7 нових

Кабмін ліквідував Держінвестпроект, сільгоспінспекцію та інспекцію з контролю за цінами.

Відповідні зміни закріплені постановою Кабінету міністрів України №442 від 10 вересня “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади”, текст якої оприлюднено на офіційному урядовому порталі.

Зокрема, Кабінет Міністрів вирішив ліквідувати Державну службу з питань захисту персональних даних, Державну службу з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Державне агентство з туризму та курортів, Державну пробірну службу, Державну інспекцію з контролю за цінами, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами, Державну інспекцію сільського господарства та Державне агентство екологічних інвестицій.

Функції ліквідованих органів влади покладено на профільні міністерства та інші служби.

Крім того, уряд своєю постановою прийняв рішення створити Державне агентство України з питань відновлення Донбасу.

Також, Кабмін об’єднав Державну ветеринарну та фітосанітарну службу, Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів і Державну санітарно-епідеміологічну службу у Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Уряд також утворив Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення.

Крім того, створено Державну службу України з безпеки на транспорті, яка об’єднає Державну інспекцію з безпеки на морському та річковому транспорті, Державну інспекцію з безпеки на наземному транспорті та Державну спеціальну службу транспорту.

Новостворена Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками об’єднає Державну службу з лікарських засобів та Державну службу з контролю за наркотиками.

Також створено Державну службу України з питань праці шляхом злиття Держінспекції з питань праці та Держслужби гірничого нагляду та промислової безпеки.

Крім того, створено Державну інспекцію енергетичного нагляду України, на яку покладено функції з реалізації державної політики з нагляду у сфері електроенергетики та теплопостачання.

Міністерствам та іншим центральним органам влади доручено у тижневий строк подати проекти актів Кабінету міністрів щодо утворення комісій з припинення відповідних центральних органів виконавчої влади та у двомісячний строк – проекти положень про відповідні центральні органи виконавчої влади, розроблені згідно з цією постановою.

Перейти до вмісту