Ви тут:
Сільське господарство Україна 

Українську молочку перевірить ЄС

Цього тижня в Україну прибуває місія Європейського Союзу, яка перевірить українську молочку та скаже, чи можна її експортувати до ЄС.

Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

Попередні внутрішні оцінки свідчать про виконання українськими виробниками вимог ЄС.

Мовляв, головною умовою для виходу української продукції тваринництва на ринок ЄС стало ухвалення Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів». 

Цим Законом передбачено уточнення термінології, видів правопорушень та адекватності міри покарання, створення єдиного контролюючого органу в сфері безпечності харчових продуктів, скасування дозвільних документів і процедур, які відсутні в ЄС, запровадження європейських принципів регулювання ГМО, зокрема в частині реєстрації джерел ГМО, а не продуктів, вироблених із них.

За оцінками експертів, кажуть у прес-службі, із працюючих в Україні 266 молокопереробних заводів близько третини відповідають вимогам Європейського Союзу. Тому в перспективі зможуть отримати право поставляти свою продукцію на європейський ринок. При цьому найбільші претензії інспектори ЄС можуть мати не до процесу переробки молока в Україні, а до якості сировини.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту