Ви тут:
Суспільство Україна 

Україні не загрожує дефолт – голова НБУ

Україні не загрожує дефолт за кредитними зобов’язаннями. Про це заявила голова Національного банку України Валерія Гонтарєва в ході 11-ої щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) “Нова Україна, нова Європа, новий світ” у Києві, повідомляє Укрінформ.

“Цікаво чути про “дефолт” нашої країни. Я уже 23 роки працюю у фінансовому секторі, і всі 23 роки я чую про дефолт. З 95-го року ми безперестанку це обговорюємо. Хочу запевнити, що це не так. Якщо розглядати рейтинг України “ССС-” (тобто, із “негативним” прогнозом) – тоді буде дефолт. А ми не маємо поки що підстав говорити, що дефолт уже на порозі”, – сказала вона.

Гонтарєва поінформувала, що 80% емітованих Україною цінних паперів належать державним банкам, які, в разі потреби, можуть легко отримати рефінансування НБУ.

Всі виплати за зовнішніми зобовязаннями, за її словами, узгоджені в програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом.
“Ця програма бере під увагу все те, що нам доведеться обслуговувати, сплачувати три місяці (до кінця 2014 року. – ред.). І це також дає нам підстави відкидати навіть дискусії про дефолт. Ми будемо підтримувати державні гарантії за облігаціями НАК “Нафтогаз України”. Тому дефолт навіть не розглядається”, – наголосила вона.

Перейти до вмісту