Ви тут:

У Полтаві за підтримки «Київстар» жінки готуються стати мамами (ФОТО)

Полтавський «Центр допомоги вагітним» за сприяння «Київстар» розпочав серію майстер-класів для майбутніх матусь. Соціальний проект реалізовується національним телеком оператором у рамках програми «Мобільне здоров’я». Курс об’єднує 8 майстер-класів, які допоможуть учасницям підготуватися до материнства. Наразі, у першій декаді вересня уже провели 3 майстер-класи. У них взяли участь майбутні мами полтавки, а також жінки, які переїхали до міста із зони АТО.

«Ми раді допомогти в організації цих майстер-класів. Ми дякуємо Центру допомоги вагітним за співпрацю. Компанія «Київстар» уже не перший рік реалізовує соціальну програму «Мобільне здоров’я» у рамках якої уже вийшло декілька застосунків, безкоштовних для завантаження та використання. Функціональні ж особливості застосунку «Моя зірочка» – дозволяє майбутнім мамам планувати графіки відвідувань майстер-класів, слідкувати за своєю вагітністю, там є підказки про те, як розвивається дитина, коли потрібно ходити до лікаря. Через рік після того, як ми запустили цей застосунок, ми випустили ще однин – «Моя зірочка. Перший рік». Я думаю, що він також буде корисний. Ці мобільні  застосунки були розроблені не тільки спеціалістами «Київстар», над ними працювали справжні спеціалісти, лікарі. Ці додатки містять багато корисних порад, професійних рекомендацій та цінних функцій для майбутніх матусь та молодих батьків, що виховують малюка до одного року», – розповіла спеціаліст у зв’язках з громадськістю «Київстар» Ксенія Запорожська.

За її словами, завантажити обидва застосунки може кожен користувач Android та IOS смартфонів через App Club від «Київстар» (безкоштовний трафік), в App Store та магазині Google Play.

«Центр допомоги вагітним функціонує у Полтаві із 2007 року. Основна наша мета – підтримка жінок, які опинилися у кризовому становищі під час вагітності. Жінки звертається до нас із різними проблемами – робити чи не робити аборт, що робити, коли немає житла або залишили батьки. Наше завдання – пояснити жінці які вона має права, пояснити чим допомагає держава. Ми вислуховуємо жінок. Співпрацюємо із Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Сьогодні на базі нашого центру уже багато років існує школа материнства, школа відповідального батьківства. Ми займаємося із жінками у групах та консультуємо індивідуально. Готуємо партнерів, які ідуть на роди. Інший напрямок нашої роботи – це реабілітація після абортів. Ми займаємося також профілактичною роботою – проводимо лекції у навчальних закладах. Ми підтримуємо ініціативу компанії «Київстар» у напрямку турботи про жіноче здоров’я», – розповіла керівник Полтавського «Центру допомоги вагітним» Марина Карацюпа.

За її словами, на сьогодні до Центру також звертаються жінки, які переїхали із зони АТО.

«Дуже важко зібрати інформацію про жінок, які переїхали зі Сходу. Ми обходили усі жіночі консультації, міську раду, ОДА, щоб знайти цих жінок. Ми побачили, що їм особливо потрібні такі майстер-класи. Бо люди приїхали в інше місто, опинилися у стресовій ситуації, і їм не вистачає простого спілкування. Найбільше їх турбує майбутнє, вони хвилюються за пологи, свої домівки. Ми можемо допомогти їм речами, які приносять нам полтавці. Жінки дуже задоволені тим, що можуть отримати професійні консультації», – зазначила Карацюпа.

Наразі, на майстер-класи приходять 12 жінок, а загалом за рік Центр відвідують близько 100 осіб

Пройти безкоштовні курси для майбутніх мам у Полтавському «Центрі допомоги вагітним» можна за адресою: зуп. Поліклініка (р-н Левада), пр-т Миру, 24 (вхід з подвір’я), тел. 099-949-66-85 або 066-902-81-37 або 57-18-38.

Перейти до вмісту