Ви тут:

У Полтаві відзначили 25-річний ювілей Народного Руху (ФОТО)

25-ту річницю утворення Народного Руху України у Полтаві  відзначили урочистостями в  Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Серед присутніх на заході були полтавські ветерани-рухівці Микола Кульчинський, Олександр Келим, Зоя Коваленко, представники обласної влади, духовенство, діячі культури, громадськість.

Перші рухівці кажуть, саме ця організація, що виникла у період «горбачовської перебудови», посіла чільне місце в процесі українського національного відродження. Створення такого потужного громадсько-політичного об`єднання стали спонукальним фактором пробудження національної свідомості українського суспільства.

Голова Полтавського обласного об’єднання ТОВ «Просвіта» Микола Кульчинський, зазначив, що сьогоднішній ювілей розглядає в подальшому утверджені української національної державності.

«Я дивлюся на портрети юнаків, які віддали своє життя за нашу державу й думаю, що це мають бути мої ідейні діти. Що їх заставило йти на фронт – любов до нашої країни.  Це свято плоди нашої постійної нелегкої праці. Але воно не може бути відірване від сьогоднішнього контексту боротьби за Україну. Ми як і вони боролися за незалежність, влаштовували страйки з вимогами розпуску компартії. Доносили до людей, які на той час ще були під впливом тоталітарного режиму, українську національну ідею». – сказав Кульчинський.

 Громадська активістка Зоя Коваленко, яка стояла у витоків полтавського осередку Руху принесла на захід, пошитий власноруч  синьо-жовтий  прапор з тризубом, що є майже ровесником НРУ і свідком зародження незалежності України. Вона зазначила, що Полтава серед українських областей займала передову позицію.

«Неформальний рух починався саме з Полтави. Адже саме тут створили клуб «Рідне слово». У Полтаві на той час було багато відставників радянської армії, тому пробити цей паросток національної ідеї було важко», – сказала Коваленко.

Голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук, звертаючись до присутніх, зазначив, що цьогоріч відзначення 25-ій річниці створення громадсько-політичної організації “Народний рух України за перебудову” проходить на державному рівні.

«Історію можна розглядати по-різному. Ідея соціалізму – це красива мрія, яка загинула.  25 років назад рухівці, стали першими людьми, які виходили на страйки та відстоювали національну ідею. Зараз ми переживає нове випробування, яке покаже чи спроможні ми об’єднатися та вистояти.  За останній рік ми бачимо, як згуртувалася нація. Люди по іншому ставляться до наших символів, виходять у вишиванках», – сказав Бугайчук.

Від імені обласної ради Володимир Микійчук висловив вдячність полтавцям, учасникам Народного руху, які стояли у його витоків, були могутньою силою опору і відіграли вагому роль у формуванні громадської думки мешканців області.

Присутнім показали документальну стрічку «Народний рух. Полтавські сторінки». Також діяли  дві виставки. «Ті, хто країну підняв з колін» присвячену Героям Небесної Сотні та  «Туди, де бій за єдність»,  присвячену полтавцям, які загинули в зоні АТО. Вшанували пам’ять померлих рухівців та тих, хто, продовжуючи справу Народного Руху України, виборює незалежність від російських окупантів у зоні антитерористичної операції. Виступили полтавські творчі колективи.

Перейти до вмісту