Ви тут:

У Полтаві відкрили виставку до 25-річчя “Народного руху України за перебудову”

У Полтаві, в Державному архіві  області відкрили документальну виставку «Народний рух України: на шляху до незалежності.

Присвятили її 25-ій річниці створення громадсько-політичної організації “Народний рух України за перебудову”.
Працівники архіву підготували документи про історію становлення громадсько-політичної організації, діяльність її засновників та активістів.

Як зазначила начальник Державного архіву Полтавської області Валентина Гудим, документи на виставці розповідають про процес заснування цієї організації як громадської і перетворення її на політичну силу, партію, яка згодом отримає назву “Народний рух України.

Експозиція складається з двох розділів. У першому представили документи, що відображають соціально-політичні процеси на Полтавщині другої половини 80-х початку 90-х років, діяльність громадсько-політичної крайової організації НРУ за перебудову. Зокрема статути НРУ за перебудову, ухвали, звернення, заяви, протоколи зборів, конференцій, крайової ради, резолюції мітингів. Окрему групу документів складають спецповідомлення Полтавського управління внутрішніх справ Полтавському обкому компартії України, що стосувалися діяльності представників неформальних організацій. Доповнюють текстові документи світлини , що розповідають про акції полтавського РУХу в період перебудови.

Документи другого розділу свідчать перо розбудову Полтавської крайової організації НРУ як осередку вже політичної партії.  Тут можна побачити примірники інформаційних бюлетенів»Полтава- Рухінформ», листи до ЦВК про порушення закодавства, друковані  видання про голову НРУ, Героя України В. Чорновола.

“Ми говоримо про історію створення однієї з рушійних сил процесу (утвердження Незалежності України – ред.) – НРУ, початкова назва якого була “Народного руху України за перебудову”. Це був початковий етап масової боротьби за незалежність України. У Полтаві НР утворився з клубу «Рідне слово», – сказав засновник обласної організації «Просвіта» Микола Кульчинський.

Виставка триватиме два тижні. Планують проводити уроки для школярів та студентів.

 

 

Перейти до вмісту