Ви тут:

Ситуація на сході. Карта РНБО

Ситуація на сході України залишається напруженою. Всупереч оголошеному режиму припинення вогню, терористи продовжують обстрілювати позиції української армії.

Як повідомляє Інформаційно-аналітичний центр РНБО, ситуація на сході України станом на 12:00 23 вересня виглядає так:

Ситуація в зоні АТО

Ситуація в зоні АТО за минулу добу мала кілька особливостей.

Вчора впродовж дня бойовики здійснили невдалі спроби штурмів опорного пункту у районі м. Авдіївки та поблизу с. Нікішине Шахтарського району Донеччини. Усі напади було відбито, терористи зазнали втрат. Також було зафіксовано обстріли блокпостів та позицій українських військових, у тому числі – в Донецькому аеропорту.

Проте орієнтовно з 23:00 22 вересня зафіксовано припинення  обстрілів. В цілому можна сказати, що ніч пройшла спокійно. Загиблих серед українських військових за добу немає.

Також учора у рамках Мирного плану Президента України було звільнено 6 українських військовослужбовців, які перебували у заручниках. Усі вони отримують психологічну та медичну допомогу.

Ситуація на державному кордоні

На українсько-російському прикордонні здійснюється передислокація російських військ. Крім того, відбувається ротація підрозділів ЗС РФ: частина з них залишила територію України, однак водночас на територію України зайшли інші підрозділи. Також російська сторона продовжує підготовку бойовиків у військових таборах на своїй території.

Протягом минулої доби бойових зіткнень підрозділів Держприкордонслужби з незаконними збройними формуваннями та підрозділами ЗС РФ не було.

Другу добу поспіль не зафіксовано порушення повітряного простору російськими безпілотниками. Водночас Державна прикордонна служба фіксує роботу автомобілів, що здійснюють радіолокаційне спостереження в прикордонних районах. Вчора, навпроти ділянки «Красна Талівка» (Луганська область) зафіксовано роботу підрозділів ЗС РФ, які здійснювали перехоплення радіообміну підрозділів Держприкордонслужби та ЗС України. Залучені до цього військовослужбовці ЗС РФ несуть службу цілодобово. У зв’язку з цим ще раз наголошуємо на необхідності мінімізації дзвінків з мобільних телефонів бійців, які перебувають

Перейти до вмісту