Ви тут:

Сьогодні велике релігійне свято – Воздвиження Хреста Господнього

27 вересня — свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього або, як кажуть у народі, Здвиження. Воно належить до 12 найбільших церковних празників. У цей день люди вшановують розп’яття і смерть Ісуса Христа, а тому дотримуються строгого посту.

За легендами, римському імператору Костянтину Великому були видіння хреста, внаслідок чого він одержував перемоги над противником. А в 325 році його мати, імператриця Олена, віднайшла в Єрусалимі хрест, на якому був розп’ятий Ісус. Щоб хрест бачив весь народ, патріарх єрусалимський Макарій воздвиг, тобто встановив його на Голгофі. Так виникло свято Воздвиження Чесного і Животворящого (тобто шанованого і життєдайного) Хреста Господнього. Хрест, який у язичників став знаком торжества їх віри, символом єднання неба і землі.

А в народі кажуть, що на Здвиження земля движиться ближче до зими. Через те птахи летять у вирій – теплу, благословенну країну. До вирію повзуть і змії, тому на Здвиження небезпечно ходити в ліс.
Здвиження звуть ще третьою зустріччю осені, бо раніше цього дня починалася одна з найважливіших сільськогосподарських осінніх робіт – січення і заготівля капусти на зиму. Цього ж дня пекли пироги з капустою.

Здавна помічено: якщо на Здвиження холодно, то літо буде тепле.

Перейти до вмісту