Сьогодні День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України
Перший видобуток нафти в промислових масштабах в Україні почалася ще в XVIII столітті. Вже до 1909-го року в районі Прикарпатських родовищ видобувалося близько двох мільйонів тонн чорного золота. Українська газовидобувна промисловість взяла свій початок з 1924-го року, коли в експлуатацію було введено Дашавське газове родовище і закінчено будівництво першого українського газопроводу Дашава – Стрий. Найбільш інтенсивний розвиток газової та нафтової галузі відбувся в післявоєнні роки і був пов’язаний з відкриттям промислових запасів газу та нафти в Причорноморсько-Кримської газоносної області, а також в регіонах Дніпровсько-Донецької западини та Прикарпаття.
Враховуючи досить значний внесок працівників та трудових колективів нафтовидобувної та газової галузі, нелегку працю геологів і буровиків, розробників та будівельників, технологів і транспортників, а також усіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з видобутком, обробкою і постачанням нафти і газу, в Україні за Указом Президента України від 12-го серпня 1993-го року № 302/93 «День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промісловості» почали відзначати у другу неділю вересня.
За вже сформованими традиціями українські нафтовики і газовики завжди прагнуть дотримуватися високого професіоналізма та компетентністі у своїй нелегкій праці. Відзначимо, що вже з 1945-го року, вперше в історії світової газової промисловості, саме з території України стали здійснюватися прямі експортні поставки природного газу в Європу, зокрема в післявоєнну Польщу. На даний момент Україна має в своєму арсеналі одну з найскладніших і найефективніших газотранспортних трубопровідних систем з протяжністю близько 37-ми тисяч кілометрів, забезпечуючи надійну доставку природного газу в свої міста і найвіддаленіші райони.