Ви тут:
Політика Україна 

Російські “афганці” виступили проти війни в Україні

Російські ветерани війни в Афганістані протестують проти російського воєнного втручання на сході України. Акції протесту вони провели у місті Брянську.

Головні гасла – “Ні війні з Україною!” і “Не допустимо другого Афганістану!”, повідомляє Радіо Свобода.

Керівництво російського Союзу ветеранів Афганістану антивоєнну ініціативу не підтримує, каже організатор протестних акцій, голова Бежицького районного відділення Брянської обласної організації “афганців” Володимир Барабанов. Він є старшим лейтенантом запасу, служив в Афганістані в 1986-1988 роках.

“Ми, як воїни-інтернаціоналісти, прекрасно пам’ятаємо, що так само починався і Афганістан. Я думаю, так само починалася і російсько-японська війна – такий же угар був. Просто історію ніхто не хоче згадувати. Ми не хочемо повторення тих подій. Нам обіцяли, що другого Афганістану не буде. Війна, яка зараз відбувається з участю Росії в Україні, нівелює ті жертви, які ми принесли”, – переконує Володимир Барабанов.

Володимир Барабанов не сумнівається, що в Україні воюють російські солдати. Крім того, неоголошена війна, за його словами, йде і в медійному просторі.

“Ми хочемо жити в мирі з усіма. Ми – інтернаціоналісти. Тут схоже на спецоперацію, дуже схоже, ми це бачимо, як колишні військові. Українці винні в тому, що росіяни живуть погано в Україні? Це брехня. Жахлива брехня, яку ми бачимо з екранів, геббельсівська брехня. А більшість людей чомусь йдуть сліпо за телевізором. Не звикли думати. І те, що завтра підуть труни, і вони почнуть по-іншому говорити, це сто відсотків. Як ми завтра будемо дивитися українцям у вічі, якщо війна закінчиться?” – запитує Володимир Барабанов.

В обласному відділенні російського Союзу ветеранів війни в Афганістані брянську акцію протесту назвали “провокацією”, а її учасників “купкою” людей.

Перейти до вмісту