Ви тут:

Полтавські депутати облради висловилися про люстрацію та амністію

Днями Верховна Рада проголосувала за  закони про особливий статус деяких районів Донбасу і про амністію та про очищення влади. Думки з цього приводу висловили деякі депутати Полтавської обласної ради:

CYhW8HIT1G8Степан Бульба: Закон про люстрацію – це питання абсолютно нагальне, і якщо не здійснити люстрацію, то нічого не зміниться, а, схоже, або влада не готова до цього зараз, або протидіє, що і те, і те можливе. Тому, я думаю, треба дякувати тим активістам, які наполягли на прийнятті цього закону. Щодо іншого закону  – у мене, як  у колишнього депутата Верховної Ради, на основі свого досвіду є сумніви,  що там не відбулось все це без порушень, як мінімум, регламенту. Хоча й не виключаю фальсифікацію при прийнятті цих двох законів при голосуванні, бо там передбачено, якщо в закритому режимі голосують, то все одно висвітлюється все це і пофракційно і по місцях,  хто голосував. А цього не відбулося. Щодо самого змісту закону, я думаю, що це нормальне рішення, хоча і як позитивне оцінювати його не можна, але це єдино можливе в цих умовах. Ми не готові зараз воювати  з Росією.

Анатолій Шкарбан:Люстрацію підтримую обома руками, а про особливий статус Донбасу і амністію – в мене більше запитань, ніж відповідей. Перше запитання – що  це за амністія всіх і уся. А як же грабежі, зґвалтування, наші ранені хлопчики, наші убиті. Тоді нехай мені хтось пояснить –  заради чого все це заводилось. Друге питання –  про особливу територію. Виходить,  щоб надали органам місцевого самоврядування більше повноважень – треба, щоб там були безпорядки, треба, щоб не виконувались загальнодержавні  закони. Я вважаю, що це рішення помилкове і воно буде переглянуте.

Дмитро Хрістов: Закон про особливий статус території я підтримую, хоча зараз тим, хто підтримує ці закони, дуже важко це пояснити. Адже найважливішим є те, що встановлений мир. Цей закон – це фундамент для подальшого продовження врегулювання мирного конфлікту. Для того,  щоб зберегти мир, я думаю, що це правильна політика.

Олександр Залужний: Як громадянин, я підтримую ці закони і впевнений, що  повинен бути мир. Раз Президент вніс такі законопроекти, мабуть, у нього були на це підстави, і депутати їх уважно вивчили і прийняли. Тож, вони мають право на існування. Щодо люстрації – вона потрібна, бо це одна із вимог нашого входження до Європи.

Діонісій Каплін: Прийняття цих законів – вимушений крок на шляху до розбудови України. Люстрація потрібна, бо  боротися треба не тільки з ворогом зовнішнім, а й з внутрішнім  – корупцією.Особливий статус Донбасу – це досить спірне і досить неоднозначне рішення.  Виходить, така ситуація, що кожна область зможе створювати якусь народну республіку, а потім вимагати і змушувати державу платити  за ті збитки, які вона сама собі нанесла. Але в ситуації, коли йде війна – я за мир.

Перейти до вмісту