Ви тут:
Суспільство Україна 

Під закон про люстрацію підпадає один мільйон чиновників і міліціонерів

Міністерство юстиції невідкладно сформує єдиний державний реєстр осіб, щодо яких стосується закон про люстрацію.

Під дію закону про люстрацію, ухваленого напередодні Верховною Радою, потрапляє вся вертикаль української влади, повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Про це пише ZN.UA.

“За нашими підрахунками, під дію цього закону підпадає близько 1 млн різного роду чиновників, держслужбовців, співробітників правоохоронних органів”, – сказав Яценюк на засіданні уряду.

Для виконання цього документа прем’єр доручив створити комісію з перевірки діючих членів Кабміну та заступників міністрів, а також всіх керівників органів центральної виконавчої влади на предмет відповідності закону про люстрацію.

Також прем’єр доручив Міністерству юстиції невідкладно сформувати єдиний державний реєстр осіб, щодо яких стосується люстрація, а керівникам центральних органів виконавчої влади невідкладно створити комісії з люстрації в кожному міністерстві.

Також, за словами Яценюка, буде створено громадську раду з люстрації при Міністерстві юстиції.

Як повідомлялося, прийнятий 15 вересня Верховною Радою закон №4359а “Про очищення влади” припускає люстрацію осіб, які займали вищі посади в органах виконавчої та судової влади в період президентства Віктора Януковича, силовиків, які керували територіальними органами МВС і СБУ під час Майдану, та інших дискредитували себе держслужбовців.

У той же час, закон не поширюватиметься на виборні посади, такі як депутати, уповноважений з прав людини, конституційні судді. Люстрації також не підлягає президент України (хоча на Януковича цей закон поширюється).

Система Orphus Поделиться на fb