Ви тут:

Під час наступного валютного аукціону Національний банк готовий продати 200 млн. дол. США за умови попиту на ринку

Зважаючи на підвищення курсової волатильності гривні та певне напруження на валютному ринку, Національний банк України продовжує вживати заходів для підтримання його рівноваги. Так, збільшуючи свою присутність на міжбанківському ринку та застосовуючи наявні інструменти валютної стабілізації, Національний банк 19 вересня 2014 року провів черговий валютний аукціон.

Під час нього були дотримані всі правила класичного голландського аукціону, зокрема, задоволення в першу чергу і в повному обсязі заявок на продаж валюти за найвищим курсом.

Найвищий курс становив 14,00 грн. за дол. США з обсягом заявок за цим курсом 3 млн. дол. США. Курс відсікання, оголошений центральним банком, становив 13,55 грн. за дол. США. Цього разу було продано 44,5 млн. дол. США.

В аукціоні могли взяти участь усі без винятку банки з необмеженою кількістю заявок і мінімальних лотів розміром не менше ніж 500 тис.дол. США. Під час аукціону була подана тільки одна заявка за курсом 14,00 грн. за дол. США. Відтак немає жодних підстав стверджувати, що ринок працює на такому рівні. Національний банк України спеціально обрав вид голландського аукціону для здійснення валютної інтервенції з метою зменшення відкладеного валютного попиту, що виник через те, що багато клієнтів не змогли вчасно купити валюту внаслідок адміністративних обмежень на валютному ринку.

Наступний аукціон планується провести у вівторок, 23 вересня. Під час нього Національний банк України готовий продати 200 млн. дол. США за умови попиту на ринку.

Як і під час попереднього аукціону, кожний банк матиме право подати до Національного банку України необмежену кількість заявок розміром не менше ніж 500 тис. дол. США з визначенням цільових потреб, а також перерахувати на рахунок центрального банку грошове забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти.

З початку вересня цього року це буде третій аукціон з метою продажу іноземної валюти (доларів США) за гривні для задоволення накопиченого валютного попиту. Проведення таких цільових валютних аукціонів сприяє створенню стимулів для стійкого зміцнення курсу національної валюти.

Система Orphus Поделиться на fb