Ви тут:

Перевіривши повідомлення ЗМІ, прокуратура внесла подання голові Кобеляцької міськради

Прокуратура Кобеляцького району внесла подання голові Кобеляцької міської ради з вимогою скасувати рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради «Про деякі питання прийому дітей до дитячих садків міста Кобеляки». Приводом для внесення документа прокурорського реагування стали повідомлення засобів масової інформації. 

За словами начальника відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галини Скотаренко, вищезгадане рішення не відповідає вимогам законодавства та суттєво обмежує права і законні інтереси дітей у сфері дошкільної освіти.

Прокурор пояснила, що відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» одним із основних завдань законодавства України про дошкільну освіту є забезпечення права дитина на доступність здобуття дошкільної освіти.

Громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак мають рівні права на здобуття дошкільної освіти у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності.

Також згідно Положення про дошкільний навчальний заклад прийом дітей до такого закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Нагадаємо, днями місцеві засоби масової інформації повідомили про те, що виконавчий комітет Кобеляцької міської ради ухвалив рішення про деякі питання прийому дітей до дитячих садків міста. Цим документом дозволяється прийом у дошкільні навчальні заклади Кобеляк дітей від 3-х років. Як виняток, допускається прийом малюків, які на 1 вересня досягли віку 2 років 6 місяців, виключно на підставі відповідного розпорядження міського голови. Також заборонено прийом до дитячих садків дітей дошкільного віку, які не є жителями Кобеляк. Як виняток, допускається прийом тих малюків, які не є жителями міста, виключно на підставі відповідного розпорядження міського голови. До їх числа потрапили лише діти переселенців із Криму, зони проведення антитерористичної операції та молодих спеціалістів і службових осіб, направлених на роботу в Кобеляки.

При цьому міськвиконком попередив завідуючих дитячих садків про персональну відповідальність за виконання зазначеного рішення.

Перейти до вмісту