Ви тут:
Суспільство 

Напередодні свого професійного свята полтавські лісівники зібрали журналістів

Щорічно у третю неділю вересня лісівники відзначають професійне свято. Які здобутки у лісових господарств Полтавщини розповів журналістам на прес-конференції начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко.

Відкриваючи прес-конференцію Юрій Миколайович впершу чергу повідомив про працівників лісового господарства, які беруть участь у захисті держави безпосередньо у зоні АТО. Цих чоловіків лісгоспи повністю забезпечили засобами захисту та спецодягом, організовують допомогу продуктами харчування та фінансово, а також піклуються про сім’ї мобілізованих працівників.

Не дивлячись на складну ситуацію в державі, лісівники області стабільно працюють, виконуючи всі поставлені завдання. Реалізуючи обласну програму комплексного розвитку «Ліси Полтавщини до 2015 року», щороку лісівники висаджують понад 2000 га лісу, а це 12-13 мільйонів штук сіянців, що складає 8 дерев на кожного жителя області. Якісне виконання такого комплексу робіт вимагає виділення значних коштів. Завдяки підтримці депутатського корпусу, голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації, згідно рішення XXІІ сесії шостого скликання Полтавської обласної ради, лісогосподарським підприємствам області виділено 2,2 мільйони гривень з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області. Кошти спрямовані на створення та вирощування захисних лісових насаджень на землях державного лісового фонду і землях запасу сільських та селищних рад, а також на проведння наземних біологічних та хімічних винищувальних заходів в осередку соснового пильщика в соснових насадженнях. Цьогоріч лісівники області примножать 700 га нових лісів на неугіддях. Садіння нових захисних насаджень на Полтавщині складає 78 % від загального обсягу садіння нових лісів в зоні Лісостепу. В області функціонує 18 постійних лісових розсадників загальною площею 62 гектари. Майже половина з них закладена за останні п’ять-шість років під вирощування хвойних порід. Розсадники обладнані сучасними системами крапельного зрошування та дощування. На сьогоднішній день найкращим в області є постійний лісовий розсадник Гоголівського лісництва Миргородського лісгоспу. Щорічний обсяг вирощування стандартного садивного матеріалу у лісових розсадниках області становить біля 13,0 млн. сіянців в асортименті 40 порід та біля 70 тис. саджанців для озеленення.

Хоча на дворі осінь, та в лісах триває пожежонебезпечний період. Цього року він виявився досить небезпечним для лісових масивів, оскільки у новоприйнятому агролісництві трапилася велика лісова пожежа, що за площею стала найбільшою за останніх сім років. Загалом на Полтавщині виникло 9 пожеж на площі 177,57 га.

Юрій Тараненко наголошує, що зовсім скоро розпочнеться грибний сезон, тому слід кожному любителю тихого полювання подбати про пожежну безпеку в лісі. Адже для збереження лісу від вогню, державна лісова охорона докладає чималих зусиль. Здійснено 1115 рейдів із залученням представників ДСНС, МВС, екологічних служб, у ході яких виявлено 38 порушників. Для недопущення лісових загорань прокладено 2559 км мінералізованих смуг та проведено їх поновлення 18781 км, перекрито понад 662 позапланові дороги, виставлено наглядної агітації – 1084, на узліссях та в молодих насадженнях для зменшення пожежної небезпеки проводиться підрізання гілок. Існує мережа пожежно-спостережних пунктів та 14 систем відеоспостереження.

До свого професійного свята лісівники доклали чимало зусиль не лише на лісогосподарській ниві. На підприємствах стабільними темпами зростає виробництво. Так, за 8 місяців цього року забезпечено виконання завдання з реалізації на 122,8%. Крім того, особлива увага приділяється боротьбі з незаконими рубками, рекреаційному впорядкуванню лісових масивів, сплаті податків та вчасній виплаті заробітної плати працівникам.

Прес-служба Полтавського ОУЛМГ

Система Orphus Поделиться на fb