Ви тут:

Координаційний центр при Адміністрації Президента надає допомогу родичам у пошуку зниклих у зоні АТО

Під головуванням Радника Президента Ольги Богомолець відбулося розширене засідання Координаційного центру з допомоги постраждалим у зоні АТО, присвячене координації зусиль усіх відомств задля пришвидшення процесу ідентифікації загиблих та пошуку зниклих безвісти у зоні бойових дій, йдеться на офіційному сайті Глави держави.

За інформацією Заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Святослава Олійника, на даний час у закладах судово-медичної експертизи чотирьох прилеглих до зони АТО областей знаходяться більше тисячі тіл загиблих, 552 з яких наразі не ідентифіковані. Ця проблема потребує негайного вирішення.

“Ми робимо усе необхідне, щоб родичам військовослужбовців, які зникли або загинули в зоні АТО, надати допомогу в пошуку своїх рідних та близьких і пришвидшити процес ідентифікації, встановлення місцезнаходження останків та поховання з військовими почестями всіх українських героїв”, – наголосила Ольга Богомолець.

За результатами робочої наради Координаційного центру прийнято рішення про створення єдиної бази даних ДНК-експертиз, за яку відповідатиме МВС України, що дозволить значно пришвидшити пошук та гарантувати родичам загиблих безоплатне проведення ДНК-експертиз, яке буде профінансовано за рахунок держави.

За результатами обговорення напрацьований алгоритм дій, який найближчим часом буде доведений до усіх міністерств і відомств, що задіяні в процесі розслідування трагедій в зоні АТО, органам досудового слідства, волонтерським організаціям, які задіяні в пошуку загиблих та безвісті зниклих.

У роботі центру взяли участь уповноважені представники Міністерства оборони України, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Військової прокуратури, Міністерства охорони здоров’я, Заступник голови Дніпропетровської обласної адміністрації, судово-медичні експерти, представники волонтерських організацій.

Перейти до вмісту