Ви тут:

Кабмін прийняв постанову про статус учасника бойових дій АТО

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про затвердження порядку щодо надання статусу учасників бойових дій особам, які безпосередньо брали участь у антитерористичній операції, захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

Це закріплено постановою № 413 від 20 серпня 2014 року

Цим порядком визначено, яким категоріям надаватимуть статус учасника бойових дій та на підставі яких документів. Визначено також відомства, управління та організації, які будуть готувати відповідні пакети документів.

Постановою охоплені усі категорії: військовослужбовці, працівники усіх відомств збройних сил, працівники підприємств, установ та організацій, які брали безпосередню участь у АТО, медичні працівники і добровольці.

“Підставою для встановлення статусу учасника бойових дій є усі документи, які засвідчують безпосередню участь у антитерористичній операції: направлення, документи про відрядження, накази, директиви, розпорядження, книги нарядів, графіки несення служби, тощо. Райони проведення АТО і терміни її проведення визначаються антитерористичним центром при Службі безпеки України”, – пояснює директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

За її словами, рішення щодо надання такого статусу приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визначення статусу учасника бойових дій. На місцях створять комісії, які будуть приймати документи від осіб, організацій та підприємств, від усіх служб, які скеровували людей в зону бойових дій. Відповідно будуть формуватися пакети документів, які відправлятимуть на міжвідомчу комісію до Києва, і лише ця комісія встановлюватиме відповідний статус. Посвідчення і нагрудні знаки видаватимуть служби, які скеровували у зону АТО, щодо цивільних осіб такі повноваження надано місцевим органам соцзахисту.

Особи, яким встановлять статус учасника бойових дій, зможуть звертатися до Департаменту соціальної політики для надання відповідних пільг з оплати житлово-комунальних послуг та інших пільг, передбачених відповідно до Закону “Про соціальний захист ветеранів війни та їх соціальні гарантії” зі змінами.

Перейти до вмісту